2019 LGS Tercih Sonuçları Açıklandı..

LGS tercih sonuçları MEB'in resmi sitesinden duyuruldu. Binlerce öğrenci ve velinin heyecanla beklediği nitelikli okul lise yerleştirmeleri MEB'i resmi sitesinde açıklandı. 2019 - 2020 eğitim öğretim dönemi için Milli Eğitim Bakanlığı iyi bir lisede eğitim alacak öğrencilerin başvurularını Liseye Geçiş Sınavı puanına göre belirlendi. Şimdide gözler nakil başvurularına çevrildi.

EĞİTİM .
2019 lgs tercih sonuçları açıklandı..

LGS tercih sonuçları sabah saatlerinde açıklandı. Başvurularını Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) resmi sitesinden ve okullarda tamamlayan öğrenciler lise yerleştirme sonuçlarını öğrenecek. Adrese dayalı gitmekten ziyade nitelikli okulları tercih eden ve 8’inci sınıfı başarı ile bitiren öğrenciler yerleştirmeye esas nakil başvurusunu e-okul.meb.gov.tr internet sitesinden yapabilecek. Peki LGS tercih sonuçları nasıl öğrenilir. 01 Temmuz pazartesi günü başlayan ve 12 Temmuz cuma günü sona eren LGS tercih sonuçları MEB'in yayımladığı çalışma takvimine göre 22 Temmuz pazartesi (bugün) günü erişime açıldı. Sınavla öğrenci alan mesleki ve teknik Anadolu liselerinin geçen yıl yüzde 74 olan doluluk oranı bu sene yüzde 98'e yükseldi.

Anadolu liselerine yerleşen öğrencilerin yüzde 58'i birinci tercihindeki bir liseye yerleşirken, yüzde 99'u ilk üç tercihinde yer alan bir liseye girmeye hak kazandı. Anadolu imam hatip liselerine yerleşen öğrencilerin yüzde 52'si birinci tercihindeki bir liseye girerken, yüzde 87'si ilk üç tercihinden birine yerleşti. Mesleki ve teknik Anadolu liselerine yerleşen öğrencilerin de yüzde 41'i birinci tercihindeki bir okula yerleşti. Bu öğrencilerin yüzde 79'u ise ilk üç tercihlerinde yer alan bir mesleki ve teknik Anadolu lisesine girdi.

TERCİH SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 2019 LGS Tercih Sonuçları Açıklandı..
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.