AÖL sınav giriş yerleri açıklandı! 2019 yılı MEB ile AÖL 3.dönem sınavı ne zaman yapılacak?

Lise eğitimine dışarıdan devam edenlerin merak ettiği AÖL sınav giriş yerleri yayınlandı. On binlerce açık lise öğrencisi AÖL 3.dönem sınavlarına hazırlanmaya başladı. Şimdiden sınav yerlerini sorgulanmaya başladı. Milli Eğitim Bakanlığı Açıköğretim lisesi sınav takvimini belirledi. Kayıt yenileme işlemlerini tamamlayan öğrenciler ‘’ AÖL 3.dönem sınavı ne zaman, hangi tarihte yapılacak?’’ sorusuna yanıt aramaya başladı.

EĞİTİM .
aöl sınav giriş yerleri açıklandı! 2019 yılı meb ile aöl 3.dönem sınavı ne zaman yapılacak?

Açıktan lise okuyan öğrenciler AÖL sınav yerlerinin yayınlanıp yayınlanmadığını sorgulamaya başladı. Uzun süredir bu sınava hazırlanan öğrenciler AÖL 3.dönem sınavı ne zaman yapılacak merak ediyor. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) AÖL 3.dönem sınavına giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Öğrenciler sınavlardaki kredilerini yükseltmek için MEB tarafından gerçekleştirilecek olan sınava katılacak. Peki 2019 AÖL sınav yerleri yayında mı?

 

AÖL 3.DÖNEM SINAVI NE ZAMAN?

AÖL sınav tarihi Milli Eğitim Bakanlığı(MEB) tarafından açıklandı. Yapılan açıklamaya göre sınav 6 Temmuz Cumartesi ve 7 Temmuz Pazar günü yapılacak.

 

AÖL SINAV YERLERİ YAYINDA!

Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayınladığı takvime göre, AÖL 3. dönem sınav giriş yerleri 3 Temmuz 2019 tarihinde yayınlandı. Sınav giriş belgesi, MEB'in https://aol.meb.gov.tr internet adresi üzerinden erişime açıldı.

Bu adresten alınacak Sınav Giriş Belgesine ait bilgisayar çıktısı ile sınava girilmelidir.

Açık Öğretim Lisesi'nin 06 - 07 Temmuz 2019 tarihlerinde yapılacak olan 2018/3 Dönem sınavlarının sınav giriş yerleri belli olmuştur. Öğrencilerimiz 2018/3 Dönem Sınavına, sınav giriş belgelerinde yazılı bulunan sınav merkezleri ve okullarda girmek zorundadır.

AÖL SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

AÖL SINAVI SAAT KAÇTA YAPILACAK?

Milli Eğitim Bakanlığı çalışma takvimine göre hafta sonu Cumartesi ve Pazar iki gün, dört oturumda yapılacak. Buna göre ilk oturum saat sabah 09:30'da, ikinci oturum öğleden sonra 14:00'te yapılacak. Öğrenciler oturum başı 2.5 saat soru çözme imkanı verilecek. Geçtiğimiz sınavlarda olduğu gibi AÖL 3. dönem sınavında her soru 4 şıktan oluşmaktadır ve bu sınavlarda 4 yanlış bir doğruyu götürmeyecek. Şuan için bu uygulama açıktan üniversite eğitimi görenler içindir.

SINAVA GİRİŞTE GEREKLİ BELGELER NELERDİR?

Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı, Açık Öğretim Lisesi Sınava Giriş Belgesi, Fotoğraflı Nüfus Cüzdanı (ya da eşdeğer bir kimlik kartı) sınava giren öğrencilerin yanında olmalıdır. Açık Öğretim Lisesi Kimlik Kartı ve Sınava Giriş Belgesi yanında bulunmayan öğrencilerimiz geçerli bir kimlik kartıyla (nüfus cüzdanı, ehliyet, pasaport) salon yoklama listelerinde isimleri olmaları halinde sınava alınacaklardır.

 

AÖL 3. DÖNEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖL 3. dönem sınav sonuçları ise 1 Ağustos 2019 tarihinde açıklanacak.Açık lise sınav sonuçlarını; sonuçların açıklanmasının ardından(http://aolweb.aol.meb.gov.tr) bağlantı adresinden öğrenebilirsiniz. Sınav sonuçları yazılı olarak öğrenci adreslerine gönderilmemektedir.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git AÖL sınav giriş yerleri açıklandı! 2019 yılı MEB ile AÖL 3.dönem sınavı ne zaman yapılacak?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.