2018 Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyenler dikkat!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınavı 2018/MTSKS-4 geçtiğimiz hafta yapılmıştı. Bu sınavda başarılı olan adaylar direksiyon sınavına girecek. Adaylar merakla "Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanır?" sorusunun cevabını araştırıyor. Ehliyet sınavı yılda dört kez düzenlenmekte olup ayrıca elektronik ortamda yapılmaya başlanmıştır. İşte ehliyet sınav sonuçlarına ilişkin ayrıntılar...

EĞİTİM .
2018 ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyenler dikkat!

Milli Eğitim Bakanlığı, ehliyet sınav sonuçlarını genellikle sınavdan 10 gün sonra açıklıyor. Buna göre önümüzdeki birkaç gün içinde ehliyet sınav sonuçlarının açıklanması gerekiyor. Direksiyon sınavları ise sonuçların açıklanmasından sonra 2 ila 5 hafta içinde yapılıyor. Sınav giriş belgesini kursunuzdan bir gün önce edinebilirsiniz.

EHLİYET SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Sınav sonuçları, http://www.meb.gov.tr internet adresinden duyurulacak. Kursiyerler, bu adresten Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri Sınav Sonuçları linkinin üzerine tıklayarak açılacak sayfadan, T.C. kimlik numarasını girerek sınav sonuçlarını öğrenebilecek.

Ayrıca, Özel MTSK müdürlükleri Özel MTSK Modülünden kurum kodunu ve şifresini girerek, müdürlüklerinden sınava girenlerin sonuç listesini çıkaracak ve kursiyerlere tebliğ edecektir.

SINAV SONUÇLARINA İTİRAZ ETMEK İSTEYENLER DİKKAT!

Ehliyet sınavı resmi sonuçlarının Milli Eğitim Bakanlığı sayfasından açıklanması ardından, 10 gün içerisinde sınav sonucunuza itiraz edebilirsiniz. YEĞİTEK'e yapacağınız başvuru neticesinde, itiraz başvurunuz incelenerek sonuç hakkında size geri dönüş sağlanacaktır.

İtiraz başvurunuzu Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. Ankara Merkez şubesi ve Türkiye Halk Bankası A.Ş. Küçükesat şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilât Programı” aracılığı ile 10 TL (On TL KDV Dahil) itiraz ücreti yatırarak, alınan banka dekontu ve sınav adının yazılı olduğu dilekçe ile birlikte yapabilirsiniz.

EHLİYETİNİZ AVRUPA’DA DA GEÇERLİ OLACAK

1 Ocak 2016 tarihi ile başlayan yeni ehliyet uygulaması, ehliyetlere Avrupa standardı getirdi. Bu sayede yurt dışında yaşananların ehliyetinin ülkeye uyumluluk sorunu da ortadan kalkmış oldu. İlk 2 yıl sistemde aday sürücü olarak kayıtlı olan yeni ehliyet sahiplerinin aday sürücülüğü, süre sonunda kendiliğinden kalkıyor ve bunun için ek bir ücrete ya da belge değişikliğine gerek olmuyor. Ayrıca yeni ehliyet uygulamasına göre, otomatik araç kullanan sürücülerin uygulama sınavları otomatik vitesli araçla yapılıyor ancak sürücü aynı ehliyetle vitesli araç kullanamıyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 2018 Ehliyet sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav sonuçlarına itiraz etmek isteyenler dikkat!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.