ÖSYM, KPSS sonuçları için gün verdi! 2018 KPSS alan bilgisi soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?

Memur adayları KPSS lisans sınavının Genel Kültür ve Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri ve Alan Bilgisi sınavlarına katıldı. Alan Bilgisi sınavına katılanlar soru ve cevapları, KPSS ÖABT sınavına katılacak olanlar ise sınav tarihini bekliyor. Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

EĞİTİM .
ösym, kpss sonuçları için gün verdi! 2018 kpss alan bilgisi soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?

KPSS Alan Bilgisi sonuçları açıklanmadan önce puanlarını öğrenmek isteyen adaylar ÖSYM'den gelecek soru ve cevap anahtarı açıklaması bekliyor. KPSS'nin Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri sınavlarının soru ve cevap anahtarı yayımlandı fakat KPSS Alan Bilgisi soru ve cevap anahtarı henüz yayımlanmış değil. ÖSYM sonuç tarihinin 31 Ağustos olarak açıkladı.

 

KPSS ÖABT NE ZAMAN?

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) oturumu 5 Ağustos'ta düzenlenecek. Bu sınavlar için başvurular 10-21 Mayıs tarihlerinde alındı. Sonuçlar ise 31 Ağustos’ta açıklanacak.

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2018-KPSS ÖABT adaylarının, sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemi tamamlandı. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren sınava giriş belgelerini, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden, TC kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebilecekler.

5 Ağustos’ta gerçekleştirilecek 2018-ÖABT’ye girecek adaylara, saat 10.00'dan sonra sınav binalarına alınmayacakları uyarısı yapıldı.

SORULARA ERİŞMEK İÇİN AİS GİRİŞİ ŞART

ÖSYM, tarafından yapılan açıklamada “Sınava başvuran adaylar,  10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.” denildi.

2018- KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarlarına (%10) aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git ÖSYM, KPSS sonuçları için gün verdi! 2018 KPSS alan bilgisi soruları ve cevapları ne zaman açıklanacak?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.