Seviye Tespit Sınavı'nda başarı puanı değişikliği

Yükseköğretim Genel Kurulu (YÖK) tarafından yurt dışı yükseköğretim diplomaları denkliği için yapılacak Seviye Tespit Sınavı (STS) başarı puanı 50'den, 40'a düşürüldü.

EĞİTİM .
seviye tespit sınavında başarı puanı değişikliği

Yükseköğretim Genel Kurulu (YÖK) tarafından yurt dışı yükseköğretim diplomaları denkliği için yapılacak Seviye Tespit Sınavı (STS) başarı puanı 50'den, 40'a düşürüldü.

YÖK'ün internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Yükseköğretim Genel Kurulu'nun 16 Haziran'daki toplantısında, kararın alındığı tarihten itibaren geçerli olmak üzere, YÖK tarafından ÖSYM ve Anadolu Üniversitesi'ne yaptırılan Seviye Tespit Sınavı başarı puanının 100 üzerinden, 40 puan olmasına karar verildi. Bu başarı puanı daha önce 50 olarak belirlenmişti.

Ayrıca uygulanacak olan Seviye Tespit Sınavı sonuçlarının sağlıklı değerlendirilebilmesi için doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının 1/4'ü çıkarılmak suretiyle, adayın her testten aldığı ham puanlar hesaplanacak.

Karar, ÖSYM tarafından 2016 sonbahar döneminde yapılacak tıp doktorluğu ve diş hekimliği alanlarında, Anadolu Üniversitesi'nce yapılacak mühendislik, Türk dili ve edebiyatı, fizyoterapi ve rehabilitasyon, ergoterapi, hukuk gibi tüm alanlarda geçerli olacak.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Seviye Tespit Sınavı'nda başarı puanı değişikliği
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • ACABA Cumartesi, 22:44

    birileri de % 40 I dahi geçemeyecekler o zaman da gerekirse geçme notu % 30 mu olacak ?

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.