ÖSYM'den YGS soruları açıklaması

ÖSYM, Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sona erdikten sonra sınav sorularının sosyal medyada yer aldığı iddiaları ile ilgili bir açıklama yaptı. Sosyal medyada soruları paylaşanlar hakkında yasal işlem başlatılacağı belirtildi.

EĞİTİM .
ösymden ygs soruları açıklaması

ÖSYM'den yapılan duyuruda 2016 YGS sonrası temel soru kitapçığı ve cevap anahtarı ÖSYM ile sözleşme yapan basın kuruluşlarına PDF formatında verildiği ve sosyal medya üzerinden telif hakkı izni verilmeksizin bu soruları paylaşan hesaplar hakkında yasal işlem başlatılacağı belirtildi.

ÖSYM, üniversite adaylarını ayrıca bu türden YGS 2016’ya ilişkin bugün çıkmış ve çıkacak olan asılsız iddia ve ihbarlara itibar etmemeleri konusunda uyardı.

SORU DİZİLİMİNE KADAR AYNI
“2016 YGS sonrası Temel Soru Kitapçığı ve cevap anahtarı sözleşme yapan basın kuruluşlarına PDF formatında verilmiştir. Sosyal medyada paylaşılan PDF formatındaki sorular ile basın kuruşlarına verilen sorular aynı olup soru dizilimlerine kadar aynıdır. Sosyal medya üzerinden telif hakkı izni verilmeksizin bu soruları paylaşan hesaplar hakkında yasal işlem tesis edilecektir. Adaylarımızın bu türden YGS 2016’ya ilişkin bugün çıkmış ve çıkacak olan asılsız iddia ve ihbarlara itibar etmemelerini önemle rica ederiz.”

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git ÖSYM'den YGS soruları açıklaması
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.