Tunceli TEOG'da yine birinci

Tunceli Valisi Osman Kaymak: Son 3 yıldır birinci oluyoruz ve bu başarının incelenmeye değer olduğunu düşünüyorum

EĞİTİM .
tunceli teogda yine birinci

Tunceli Valisi Osman Kaymak, kentin Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında üçüncü kez birinci olduğunu belirtti. Kaymak, gazetecilere yaptığı açıklamada, TEOG sonuçlarını değerlendirdi.

Vali Kaymak, "TEOG sınav sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. Yapılan değerlendirmede Tunceli ilimiz Türkiye birincisi oldu. Bununla gurur duyuyoruz. Emeği geçen öğretmen, öğrenci ve velilerimizi tebrik ediyoruz" dedi.

SINIFLARDA ÖĞRENCİ SAYISI AZ, VELİLER BİLİNÇLİ

Tunceli’nin son 3 yıldır Türkiye birincisi olduğunu belirten Vali Kaymak, şunları söyledi:

"Son 3 yıldır birinci oluyoruz ve bu başarının incelenmeye değer olduğunu düşünüyorum. Bu başarının devam etmesi için bizler de elimizden gelen gayreti sürdürüyoruz. Ümit ederim bu başarı sürekli devam eder. Sınıflarda öğrenci sayılarının az olması da bu başarıda etkin olan bir durum. Öğretmenlerimizin bir çoğunun Tuncelili olması da bunda bir etken diye düşünüyoruz. Asıl önemli etken de velilerimizin çok bilinçli olması, eğitime önem vermesi. Burada eğitime büyük önem veriliyor. Tüm bu şartlar bir araya geldiğinde başarı kaçınılmaz oluyor."

LYS sınavlarında da aynı başarıyı yakalamaya çalıştıklarını kaydeden Kaymak, "Orta öğretimdeki başarının lisede devam etmesini çok arzuluyoruz. Bildiğim kadarıyla LYS sonuçları da açıklandı. Orada TEOG kadar başarılı değiliz. Oradaki sıralamamızı da ilk 15-20’lere çekmeye çalışıyoruz" ifadelerini kullandı.

Vali Kaymak, başarıda etkin rol alan öğretmenlerin başarı belgesiyle ödüllendirildiğini aktardı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Tunceli TEOG'da yine birinci
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.