Üniversiteye başvuru için bugün son gün

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) ve üniversitelere sınavsız geçiş için başvurular 19 Ocak Pazartesi, sınav ücreti yatırma işlemi 20 Ocak Salı sona erecek.

EĞİTİM .
üniversiteye başvuru için bugün son gün

ÖSYM Başkanı Prof Ali Demir’in yaptığı açıklamaya göre başvuru süresi uzatılmayacak.

İnternet üzerinden başvurular, 19 Ocak (bugün) saat 23.59’da, başvuru merkezlerinden başvuru alma işlemi ise 19 Ocak mesai saati bitiminde sona erecek. 15 Mart'ta yapılacak YGS için başvuru sonuçlarına bağlı diğer hazırlık çalışmalarının hemen başlaması zorunlu olduğundan ÖSYS başvuru süresi uzatılmayacak.

Başvuru işlemini yapan ve sınav ücretini yatırarak başvurusunu tamamlayan adayların başvuru süresi içinde ÖSYM’nin internet sayfasında bulunan Aday İşlemleri Sisteminden (ais.osym.gov.tr) başvuru bilgilerini mutlaka kontrol etmesi ve sınavın diğer aşamalarında gerekebileceğinden aday başvuru kayıt bilgilerinin yazıcıdan bir dökümünü edinerek özenle korumaları gerekiyor.

Başvuru ücreti için 20 Ocak son gün

Başvuru ücreti ödeme işlemleri 20 Ocak'ta, bankadan ödeme yapacak adaylar için mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasında yer alan "Ödemeler” alanından kredi kartı ya da banka kartı ile ödeme yapacak adaylar için saat 23.59’da sona erecek. Süresi içerisinde başvurusunu yaptığı halde sınav ücretini yatırmayan adayların, başvuruları tamamlanmamış sayılacak.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Üniversiteye başvuru için bugün son gün
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.