Davayı açan veli: Gereği yapılmazsa...

SBS sonuçlarının iptal edilmesi için dava açan Defne Sena Uzuner’in annesi mahkemenin verdiği kararın gereği yapılmaması halinde suç duyurusunda bulunacaklarını söyledi.

EĞİTİM .
davayı açan veli: gereği yapılmazsa...

Hürriyet'in haberine göre, SBS sonuçlarının iptal edilmesi için dava açan Defne Sena Uzuner’in annesi Hürriyet’e konuştu. Aysel Uzuner şunları söyledi:

“Zaten yürütmeyi durdurma konusunda mahkeme kararı verince idareye direkt müracaatı yaptık, olumlu ya da olumsuz cevap almadık. En ufak bilgimiz de yok. Şimdi sonuçlar iptal edildi. Süreç devam ediyor. Süreç içinde artık bundan sonra cezai başvurular olacak. Hukuken gerekeni yapmadı Bakanlık. Kararın gereği, hesaplamanın artı eksi bulunduğumuz sonucu etkileyip etiklemediğini de bilemiyoruz. Bundan sonra idare temiz edecektir, yürütmeyi durdurma olduğu için.  Bakanlığın uyması, gereğini yapması lazım. Komple sınav sonuçlarını hesapladığı şekilde öğrencilere bildirmesi gerekiyor. Bunu bekliyoruz. Bunu yapmadığı zaman da yapmayan görevler hakkında durumu kötüye kullanmakta suç duyurusunda bulunuyor, tazminat arayacak, hukuki haklarımızı sonuna kadar arayacağız.”

CHP milletvekili Aydın Ayaydın ise şunları söyledi:

“Beklenen bir karardı. Benimle birlikte Defne Şena Uzuner isimli öğrenci 2 ayrı dilekçe ile geçen yıl 18. İdare Mahkemesi’ne başvurmuştum.  Şimdi gelinen sonuçta SBS iptal edildi. Bakan Nabi Avcı bile bile lades dedi. Yürütmeyi durdurma kararına rağmen işlem yapmadı. Hukuku ayaklar altına aldı. Kaydı olanlar için kazanan hak oluştu. Ama  istediği okula giremeyenler Bakanlığı mahkemeye verecek. Nabi Avcı için yürütmeyi durdurma kararını yerine getirmediği ve bu kaosa neden olduğu için Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyusunda bulunacağım. Öğrencilere ne olacağını bekleyip göreceğiz.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Davayı açan veli: Gereği yapılmazsa...
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...Pazartesi, 7 Temmuz

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.