Öğrenciler SBS ile ilgili keşmekeşe kapılmasınlar

Milli Eğitim Bakanı Avcı: "SBS ile ilgili uyandırılmak istenen keşmekeş havasına kapılmasınlar. Hiçbir sıkıntı yok"

EĞİTİM .
öğrenciler sbs ile ilgili keşmekeşe kapılmasınlar

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Tüm öğrencilere, öğretmenlere, velilerimize iyi bir yarıyıl tatili diliyorum. Bu vesileyle bir kez daha söylüyorum, bu SBS ile ilgili uyandırılmak istenen keşmekeş havasına kapılmasınlar. Hiçbir sıkıntı yok. Güzel güzel tatillerine hazırlansınlar, iyi bir yarıyıl tatili geçirsinler, dinlensinler"

 Bakan Avcı, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti (TDKB) Ajansı'nın "kalıcı eserler" projesi kapsamında Odunpazarı ilçesinde restore edilen tarihi Tiryaki Süleyman Ağa Camisi'nin açılışını gerçekleştirerek, Cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Avcı, bir gazetecinin, "SBS ile ilgili açıklamada bulundunuz ama kamuoyunda pek oturmadı, anlaşılmadı" şeklindeki sorusu üzerine, "Oturmayacak bir tarafı yok, gayet güzel oturttuk, hiç merak etmeyin. Onları söyledik... Ona ilave yeni bir şeye gerek yok. Kimsenin mağdur olmayacağını söylemiştik. Zaten bir sorun yok. Bugün bütün ulusal gazetelerde onunla ilgili açıklamalarımız var, onlar da gayet net" diye konuştu.

Avcı, 24 Ocak tarihinde okulların yarıyıl tatiline gireceğinin hatırlatılması üzerine, şunları kaydetti:

"Tüm öğrencilere, öğretmenlere, velilerimize iyi bir yarıyıl tatili diliyorum. Bu vesileyle bir kez daha söylüyorum, bu SBS ile ilgili uyandırılmak istenen keşmekeş havasına kapılmasınlar. Hiçbir sıkıntı yok. Güzel güzel tatillerine hazırlansınlar, iyi bir yarıyıl tatili geçirsinler, dinlensinler."

Dershaneler konusundaki gelişmeler hakkındaki bir soruyu ise Avcı, "Onlarla ilgili inşallah tasarı netleştikten, Sayın Başbakanın onayından sonra imzaya açılacak. Ondan sonra netleşip, kamuoyuyla paylaşacağız" diye yanıtladı. 

- "Biz açıklama değil, iş yapıyoruz"

Bakan Avcı, bir gazetecinin , "28 Şubat süresi içerisinde görevden alınan öğretmenler vardı. Onların dönüşü konusunda bir açıklama bekliyoruz. Neler gelişti?" sorusu üzerine şunları kaydetti:

"Biz açıklama değil, iş yapıyoruz. Bunların atamalarını yaptık, yapıyoruz. Tabi o durumda olan arkadaşlarımızın mağduriyetini gidereceğimizi daha önceden  söylemiştik. Zaten  benden öncede diğer bakan arkadaşlarımızda o konuda gerekenleri kendilerine intikal ettikçe yapmışlardı. Bizde şimdi o mağduriyet yaşayan öğretmenlerimize, çalışanlarımıza gerekenleri yapıyoruz. Görevlerine başlıyorlar. Başladılar bir kısmı, kalanları da başlıyorlar."

Eskişehir'in 2013 Türk Dünyası Kültür Başkentliği süresinin uzatılması konusunda da görüşlerini bildiren Avcı, bu süreçte emeği geçenlere teşekkür ederek, şöyle devam etti: 

"Eskişehir TDKB Ajansı'nın 1 Ocak 2014 tarihinde yasa olarak süresi sona eriyordu. 6 aylık bir uzatma yasası, komisyondan oy birliğiyle geçirildi. TBMM tarihinde pek az yasa böyle hızlı ve onaylı geçmiştir. Önce komisyonda görüşüldü, oy birliğiyle geçti. Ertesi günde genel kuruldan oy birliğiyle geçti. Ajansımızın, bu tür devam etmekte olan restorasyon çalışmalarımız bitirilebilsin diye bu süreye ihtiyacımız vardı. TDKB Meydanı da bu projelerden biri. Dolayısıyla 6 aylık bir yasayla, uzatma sağlanmış oldu. Sayın Valimizin başkanlığında, ajans yönetim kurulumuz kalan süreyi değerlendirecekler."  

Daha sonra Avcı'ya, pilav ve ayran ikram edildi. 

Açılışa, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna, AK Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, Anadolu Üniversitesi Rektörü Naci Gündoğan, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Hasan Gönen, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, AK Parti Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Harun Karacan, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Öğrenciler SBS ile ilgili keşmekeşe kapılmasınlar
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.