TEOG 2. nakil başvuruları nasıl yapılacak?

TEOG 2. nakil başvuruları nasıl yapılacak? Öğrenciler 2. nakilde kaç tercih yapabilecek? İşte detaylar...

EĞİTİM .
teog 2. nakil başvuruları nasıl yapılacak?

TEOG nakil işlemleri üç dönem halinde yani 14-18 Ağustos 2017, 21-25 Ağustos 2017, 28 Ağustos-06 Eylül 2017 tarihleri arasında yapılacak. 1. TEOG nakil dönemi 18 Ağustos tarihinde sona erdi. Ayrıca yine 1. nakil sonuçları da e-okul üzerinden öğrencilere duyuruldu. İstedİkleri liseye yerleşemeyen öğrenciler ise şanslarını 2. nakil döneminde deneyecekler. 21 Ağustos pazartesi günü başlayan 2. nakil başvuruları 25 Ağustos Cuma günü mesai saati bitimine kadar devam edecek.

Öğrenciler Kaç Tercih Yapabilecek?

Yerleştirmeye esas nakil işleminde 3 tercih alınacak ve YEP üstünlüğüne göre yerleştirme takvimi doğrultusunda merkezî olarak yapılacak.

3. TEOG Nakil İşlemleri Eylülde

2. TEOG nakil işlemlerinde yine istedikleri bir liseye yerleşemeyen adaylar şanslarını 3. nakil döneminde deneyecekler. 3. ise 28 Ağustos’ta başlayıp 6 Eylül’de sona erecek.

Lise Nakil İşlemleri Nasıl Yapılır?

Lise nakillerini 4 aşamada yapmak mümkün:

1.ADIM: Nakil işlemlerinin ilk basamağı boş kontenjanların kontrolüdür. Okulların boş kontenjanlarını internet üzerinden kontrol etmek mümkün.

2.ADIM: Söz konusu bağlantıda bulunan tercih listelerinden önce okul tipini seçmeniz gerekiyor.

3.ADIM: Okul tipini seçtikten sonra alt kısımdan il ve ilçe seçtiğinizde o konumda bulunan seçtiğiniz okul türündeki okulların boş kontenjan durumunu ve taban puanlarını görebilirsiniz.

4.ADIM: Ayrıca Yabancı Dil, Pansiyon Durumu ve Öğretim Şekli gibi bilgileri de alabilirsiniz. Konum listesinde il seçtikten sonra ilçe için tümü seçeneğini işaretlerseniz o ildeki bütün okulların boş kontenjan ve taban puan bilgilerine erişirsiniz.

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git TEOG 2. nakil başvuruları nasıl yapılacak?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.