Konkordato komiseri aylık geliri en az 10 bin TL

İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nden uzaktan eğitim ile Konkordato Komiserliği Eğitimi

EĞİTİM .
konkordato komiseri aylık geliri en az 10 bin tl

Konkordato, herhangi bir sebepten dolayı işleri bozulmuş, ödeme gücünü belli ölçüde kaybedip mali durumu bozulmuş iyi niyetli ve dürüst borçluları korumak amacını taşıyan kuruma denilmekte. Konkordato, son dönemde ülkemize yapılan ekonomik saldırılar nedeniyle yeniden ülkemizin gündemine geldi.

02 Haziran 2018 tarihinde Resmi Gazetede, Adalet Bakanlığı tarafından “Konkordato Komiserinin Niteliklerine ve Alacaklılar Kurulunun Zorunlu Olarak Oluşturulmasına Dair Yönetmelik” yayımlandı. Yönetmeliğe göre dört yıllık lisans mezunu, bu işten anlayan herkes konkordato komiseri olarak atanabiliyor. Konkordato komiserleri mahkemeler tarafından atanıyor. Şirketin büyüklüğüne bağlı olarak aynı şirkete 3 komiserde atanabiliyor. Bir kişi aynı anda en fazla 5 şirkette komiserlik yapabiliyor.

Konkordato komiserlerinin maaşları mahkeme tarafıdan belirleniyor. Aldıkları maaşlar ilgili şirketlerin büyüklüğüne bağlı olarak değişmekle birlikte en az 10 bin TL.

Makro Market’in konkordato davasında mahkeme tarafından atanan komiserlere aylık 50’er bin TL maaş verilmesi medya da gündeme gelince, konkordato komiserliğine olan ilgi bir anda arttı.

Devlet üniversitesinden uzaktan eğitim ile konkordato komiserliği eğitimi

Konkorato komiserliği eğitimlerini veren İstanbul Medeniyet Üniversitesi gelen yoğun talep üzerine uzaktan eğitim programı açmak zorunda kaldı.

Bu konuda eğitim koordinatörü Doç.Dr. İbrahim Hakan Karataş şu açıklamayı yaptı:“Yeni nesil devlet üniversitesi anlayışı ile ülkemizin ihtiyaç duyduğu hemen her alanda eğitim programları açıyoruz. Konkordato komiserliği eğitimlerini de bu çerçevede yürütmekteyiz. Son dönemde, özellikle de Uzlaştırmacıların, YMM, MM, SMMM ve ya bu alanda kariyer yapmayı düşünen meslek mensuplarının yoğun talepleri nedeniyle uzaktan eğitim programını da açtık. Artık konkordato komiseri olmak isteyen herkes, internet üzerinden, yer ve zaman farkı gözetmeksizin eğitim programına katılabilecek. Programı, kaliteden ödün vermeden alanında en yetkin öğretim elemanlarımız ile hazırladık. Program ile ilgili olarak daha detaylı bilgiyi, Sürekli Eğitim Merkezimizin web sayfasından, veya buradan öğrenebilirler.”

Haber7

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Konkordato komiseri aylık geliri en az 10 bin TL
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.