Bir Öğretmenin Kalitesiz Olduğunu Gösteren Şeyler

Ekşi Sözlük yazarlarına göre(bunların bazıları öğretmen) 'bir öğretmenin kalitesiz olduğunu gösteren şeyler'. Bunu neden mi haber olarak paylaşıyoruz? Çünkü bunları bilmek dışarıdan birinin bizi eleştirmesi bize olumlu anlamda bir şeyler katacaktır. Öğretmen Haber'de yer alan maddeler haberimizde.

EĞİTİM .
bir öğretmenin kalitesiz olduğunu gösteren şeyler

1)  Mülakatla(torpille) işe alınmış olması. 

2)  Öğrencilere babalarının ne iş yaptığını sorması.  

3)  İdeolojisini aşılamaya çalışması gibi detaylardır. 

4)  Herhangi bir hobisinin olmaması. - dersi oturarak anlatması. - öğretmen gibi giyinmemesi. yataktan nasıl kalktıysa öyle öğrencilerin karşısına geçmesi. 

5)  Ögretmenler odasinda ogrenciler hakkinda konusurken hayvan, geri zekali gibi kucuk dusurucu ifadelerde bulunmak.  -öğrenciden tiksinmesi ve bunu belli etmesi.  

6)  Öğrencileri arasında ayrım yapması, sırf öğretmen çocuğu diye sınıftaki bir çocuğu herkesin üstünde tutması, yazılı kağıdında yapılan bir yanlışı tüm sınıfa yayıp sizi rezil etmesi gibi detaylardır.  

7)  Kalitesiz hocalarin ortak ozelligi soru sorulmasindan hoslanmamalari hatta buna kizmalari.  

8)  Sürekli meslektaşlarını kötüleyerek alt mesaj olarak ben farklıyım, iyiyim mesajı veriyorsa o öğretmenden kalite beklemeyin. 

9)  Öğrenci velilerinden hediye beklemesi. 

10) Öğretmenlik yaptığı okulun öğrencilerine parayla özel ders vermesi. -öğrencilerini korkutarak kendisine saygı duydurtması.  

11) Disiplin sağlamak için sürekli bağırması - verdiği ödevleri kontrol etmemesi ya da öğrenciye kontrol ettirmesi 

12) Öğrenciyle ego savaşına girmesidir. 

13) Derse bilerek isteyerek geç girmesi. 

14) Sorgulamayı teşvik etmemesi -özel hayatını öğrencilere anlatması -idare yalakalığı yapması 

15) Topluluğun içinde öğrencisini rencide etmesi. öğrencinin özgüvenini kırması ve onu içine kapanık biri haline getirmesi. düşünmeyi değil, ezberi öğretiyorsa kalitesizdir. -en başta kitap okumaması.  16) özel hayatını işine, öğrencilerine yansıtması. 17) takip ettiği tek şey müfredatsa kalitesizdir. 18) çocukların alanı dışında en ufak şeye imrenmelerini/merak duymalarını sağlayamıyorsa kalitesizdir. 19) öğrencilerinin düşüncelerini küçümsemesi ve hareketlerini sanki kendi yaşıtlarıymış gibi karşılamasıdır. 20) öğrencilere sadece ders anlatması. 21) 2 saat ek ders için okulundaki tüm öğretmenlere çemkirmesi. 22) idarecilerin her dediğine gülmesi. her dediğini kabul etmesi. hakkını aramaması.

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bir Öğretmenin Kalitesiz Olduğunu Gösteren Şeyler
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.