40’a yakın branşta 14 bin kişiye ücretsiz eğitim

Küçükçekmece Belediyesi bünyesinde hizmet veren kültür ve sanat merkezleri, Rusçadan grafik ve animasyona, halk oyunlarından tiyatroya kadar geniş yelpazede sunduğu kurslarda, yaklaşık 14 bin kursiyere ücretsiz eğitim verdi.

EĞİTİM .
40’a yakın branşta 14 bin kişiye ücretsiz eğitim

Küçükçekmece Belediyesi bünyesinde hizmet veren kültür merkezlerine bağlı kurslarda, 2015-2016 eğitim yılında 40’a yakın branşta yaklaşık 14 bin kursiyere ücretsiz eğitim verildi. Cennet, Sefaköy ve Atakent Kültür Sanat Merkezleri’nde, emlak danışmanlığından bilgisayar destekli reklam tasarımına, İspanyolcadan flüt branşlarına kadar, 8–14 yaş ve yetişkin grubu kursiyerlere, alanlarında uzman eğitmenler tarafından geniş yelpazede eğitim sunuluyor.

Hayat boyu öğrenmeye inanan Küçükçekmece Belediyesi, ilçede yaşayan yetişkin grubu kursiyerlere ise, Hayat Okulu’nda, yaşam boyu eğitim branşlarında eğitim veriliyor.

40’a

Uzman Eğitmenlerden Binlerce Kursiyere Eğitim

Atakent Kültür ve Sanat Merkezi’nde, 8–14 yaş ve yetişkin grubu kursiyerlere, sanat ile atölye ve seminer eğitimi branşlarında ücretsiz eğitim hizmeti veriliyor. Gitardan Türk sanat müziği-koro eğitimine kadar toplam 5 farklı branşta, son iki yılda, bin 123 kursiyer uzman eğitmenlerden eğitim aldı.

Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde yaşam boyu eğitim ve sanat branşlarında, 7 bin 178 öğrenciye Fransızcadan, bilgisayar işletmenliğine, gitardan, ney eğitimine toplam 42 farklı branşta ücretsiz eğitim hizmeti verildi.

Rusçadan bilgisayar işletmenliğine; kemandan bağlamaya 37 farklı branşta eğitim sunan Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde, yaşam boyu eğitim ve sanat branşlarında ücretsiz eğitim hizmeti veriliyor. Uzman eğitmenlerin katılımıyla gerçekleştirilen atölye çalışmaları ve eğitim seminerlerinde, son iki yılda 4 bin 750 kişiye ücretsiz eğitim sunuldu.

40’a

Hayat bir Okul

Kültür merkezlerinde verilen eğitimlerin dışında özel olarak tasarlanmış “Hayat Okulu” eğitimleri, Küçükçekmece’nin 10 farklı bölgesindeki bilgi evlerinde gerçekleştiriliyor. Kurslarda, yetişkin grubu kursiyerlere okuma-yazmadan iğne oyasına, Arapçadan satranca 6 farklı branşta eğitim sunuyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 40’a yakın branşta 14 bin kişiye ücretsiz eğitim
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.