İstanbullular en çok hangi eğitimi almak istiyor?

2016-2017 eğitim dönemi kayıtlarına başlayan İSMEK’e iki haftada 211 bin 400 kişi başvurdu. Başvuruları incelendiğinde İstanbulluların eğitim tercihleri de ortaya çıkıyor. Buna göre İstanbullular en çok İngilizce öğrenmek istiyor.

EĞİTİM .
istanbullular en çok hangi eğitimi almak istiyor?

20 yıldan bu yana toplam 2 milyon 318 bin kişiye eğitim veren İSMEK’in bu yıl eğitim vereceği 540 branş arasından bazıları, İstanbulluların daha yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. 15 gün içinde başvuru yapan 211 bin 400 kişi, kentte yaşayan insanların eğitim tercihlerini ortaya koyuyor. Buna göre 16 yaş üstü İstanbullular en çok İngilizce eğitimi almak istiyor. Diksiyon eğitimi ise en çok tercih edilen ikinci eğitim oluyor. Bilgisayar çağında yaşayan ve dünyaya ayak uydurmak isteyen İstanbullular Bilgisayar Kullanımı eğitimini 3. tercihleri olarak belirliyor. 

Kazanç Sağlayacak Eğitimler Üst Sıralarda

Bilgisayar eğitiminden sonra oldukça ilginç bir eğitim 4. oluyor. Kadınların evde üretim yaparak kazanç edebilecekleri kültürümüzün önemli bir parçası olan İğne Oyası eğitimi her yıl olduğu gibi üst sıralara oturuyor. Yine aldıkları eğitimi bir mesleğe dönüştürebilecekleri Kadın Giysileri Dikimi eğitimi 5. sırada yer alırken sağlıklı yaşamak adına yapılan spor eğitimleri en çok talep edilen eğitimler arasında yer alıyor. 540 branş arasından 6, 7, 8. sıradan tercih edilen Pilates, Fitness ve Aerobik eğitimleri İstanbulluların hem sağlıklı yaşamak için spora önem verdiklerini hem de yapabilecekleri sporlar arasında en çok tercih ettikleri alanları ortaya koyuyor.

Arapça, Almanca ve Pastacılık Öne Çıkıyor

Spor eğitimlerinin ardından iki dil eğitimi tercihlerde öne çıkıyor. Arapça ve Almanca öğrenmek isteyen oldukça fazla İstanbullu bulunuyor. Son dönemin yükselen meslekleri arasında yer alan Pastacılık eğitimi de yoğun ilgi gören eğitimler arasında yer alıyor. Fotoğraf Çekimi, Guaj Boya Resim ve Emlak Danışmanlığı eğitimleri de talep edilen eğitimler arasında yer alıyor.

 

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İstanbullular en çok hangi eğitimi almak istiyor?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.