TİKA'dan Afganistan'a Türkçe ve meslek edindirme kursu

Afganistan'da çeşitli alanlarda birçok projeyi hayata geçiren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), ülkenin kuzeyindeki Mezar-ı Şerif kentinde Türkçe ve meslek edindirme kursu açtı.

EĞİTİM .
tikadan afganistana türkçe ve meslek edindirme kursu

Afganistan'da çeşitli alanlarda birçok projeyi hayata geçiren Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), ülkenin kuzeyindeki Mezar-ı Şerif kentinde Türkçe ve meslek edindirme kursu açtı.

Kursun açılı törenine TİKA Orta Asya ve Kafkaslar Dairesinden Afganistan Masası Sorumlusu Çetin Kurtoğlu ve beraberindeki TİKA heyeti ile TİKA Mezar-ı Şerif Koordinatörü Zeki Bulduk, Koordinatör Yardımcısı Burak Kadir Kıllıoğlu, Afganistan Türkmenleri İslami Birleşik Şurası Genel Başkan Yardımcısı Abdul Samad Karim Harus, Afganistan Türkmenleri İslami Birleşik Şurası Belh İl Başkanı Aziz Sadık ve kursiyerler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Afganistan Türkmenleri İslami Birleşik Şurası Genel Başkan Yardımcısı Harus, Türkiye'nin TİKA aracılığıyla Afganistan genelinde önemli projeler hayata geçirdiğini belirtti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git TİKA'dan Afganistan'a Türkçe ve meslek edindirme kursu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.