İletişim mezunları dikkat!

AB Genel Müdürlüğü, yargı ile medya arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi için İstanbul'da çalıştay düzenledi. Çalıştayda iletişimcilerin adliyelerde istihdam edilmesi kararı çıktı.

EĞİTİM .
iletişim mezunları dikkat!

İletişim mezunlarına adliyelerde iş imkanı

Medya ile yargı arasındaki ilişkilerin güçlendirilmesi ve yargıdaki basın sözcülüğünün güçlendirilmesi için İstanbul'da hakim, savcı, gazeteci ve AB uzmanlarının katıldığı bir çalıştay düzenlendi. AB Genel Müdürlüğü'nün koordinasyonunda Baltalimanı Polisevi'nde yapılan ve 3 gün sürecek olan çalıştaya AB uzmanları ile Türkiyeli gazeteciler arasındaki 'soruşturma gizliliği' kavramı nedeniyle yaşanan tartışma damga vurdu.

SORUŞTURMANIN GİZLİLİĞİ

Avrupa'da soruşturma sürecinde hiçbir şekilde açıklama yapılmadığını söyleyen AB uzmanları ünlü kişilerin tutuklanması durumunda bile 'soruşturma gizliliği ve kişi haklarının korunması' öne sürülerek açıklama yapılamayacağı savunuldu. Gazeteciler ise, bu durumda basın sözcülüğüne gerek olmayacağını ve gazetecilerin diğer kaynaklarından haber almaya devam edeceğini belirtti.

AB Genel Müdür Yardımcısı Hasan Söylemezoğlu'nun başkanlığını yaptığı çalıştayda adliyelerde 'basın müşaviri' gibi çalışacak iletişim uzmanlarının istihdam edilmesi gerektiği kararlaştırıldı. Çalıştayda Avrupa adliyelerinde uygulanan 'Halk günü' sistemi de ele alındı.

Yeni Şafak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İletişim mezunları dikkat!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.