Sanat dünyasına genç yetenekler aranıyor

Küçükçekmece Belediyesi tarafından geleceğin sanatçılarını yetiştirmek amacıyla kapılarını genç yeteneklere aralayan Gösteri Sanatları Akademisi için başvurular başladı.

EĞİTİM .
sanat dünyasına genç yetenekler aranıyor

Akademi bu yıl da oyunculuk, diksiyon, dans, sahne ve dramaturji eğitimi almak isteyen gençleri usta sanatçı ve eğitmenlerle buluşturacak. Genç yetenekleri profesyonel oyunculuk hayatına hazırlayan Gösteri Sanatlar Akademisi konservatuarlara alternatif bir program olarak dikkat çekiyor. 

BAŞVURULAR BAŞLADI

Ünlü oyuncu Levent Tülek’in genel sanat yönetmenliğinde yeni döneme başlayacak olan akademinin jüri koltuğunda bu yıl usta Tiyatro Sanatçısı Ayla Algan, Oyuncular Onur Turan, Bora Seçkin, Süeda Çil ve yazar Hüseyin Sorgun oturuyor. Jüri üyeleri, seçmelerde adaylardan sahne ve dans gösterisi isteyerek ya da müzik kulağını değerlendirerek akademinin yeni öğrencilerini belirleyecek. Adaylar için son başvuru tarihi ise 20 Eylül. Seçmeler 21-22 Eylül tarihlerinde Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

‘GENÇ YETENEKLER İÇİN FIRSAT’

Genç yetenekler için akademinin bir fırsat olduğunu belirterek; eğitimi ve kültür- sanatı çok önemsediklerinin altını çizen Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, ‘Gösteri Sanatları Akademisi 2013-14 sezonuna hızlı ve dinamik bir değişimle yepyeni bir başlangıç yapıyor. Genç yeteneklere fırsat verilirse onların neler yapabileceklerini her fırsatta dile getiriyoruz. Bu eğitim onlar için bir fırsattır. Onları burada usta sanatçı ve eğitmenlerle biraraya getiriyoruz. Yeteneğine güvenen oyuncu adaylarını profesyonel oyunculuk hayatına hazırlanmaları adına akademiye bekliyoruz.’diye konuştu. 

ÜNLÜ OYUNCULARLA ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Gösteri Sanatları Akademisi’nde oyunculuk, beden-hareket, diksiyon, sahne uygulamaları ve şan dersleri alacak olan öğrenciler bunun yanısıra ünlü oyuncuların konuk olacağı atölye çalışmalarında teorik ve pratik çalışmalar yaparak, kabiliyetlerini geliştirecek. Oyunculuk eğitiminin sonunda öğrenciler, oyunculuk mesleğini icra edecek donanımı edinerek, belediye onaylı katılım belgesi almaya hak kazanacak. 

Akademi; tiyatroya gönül vermiş 16 yaşından büyük yetenekleri bekliyor. Konuyla ilgili ayrıntılı bilgi 411 08 11 numaralı telefon ve Halkalı, Sefaköy ve Cennet Kültür ve Sanat Merkezleri’nden edinilebilir. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Sanat dünyasına genç yetenekler aranıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.