Sakarya Üniversitesi'nden arabulucuk eğitimi

Sakarya Üniversitesi'ne (SAÜ) bağlı Hukuk Fakültesi'nde "Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabulucuk Eğitimi" verilecek.

EĞİTİM .
sakarya üniversitesinden arabulucuk eğitimi

SAÜ'den yapılan yazılı açıklamada, 6 bin 325 Sayılı Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunun 23. Maddesi ve Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Kanunu Yönetmeliğinin 28. Maddesi uyarınca, Adalet Bakanlığı tarafından SAÜ Hukuk Fakültesine, 3 yıl süre ile "Hukuk Uyuşmazlıklarında Arabuluculuk Eğitimi" izni verildiği belirtildi.

Türk hukuk sisteminde "Mahkemesiz adalet" olarak tanımlanan arabuluculuk sistemi ile taraflar, uyuşmazlıkları tarafsız üçüncü bir kişi yardımı ile mahkemeye gitmeden çözebilecek. Hukuk sisteminde mahkemelerdeki iş yükünün azaltılması amacıyla gündeme gelen bu sisteme göre, mal paylaşımı, miras gibi özel hukuk anlaşmazlıklarında dava açılmadan arabulucu kullanılabilecek. Eğitimler, 38 saat teorik ve 12 saati uygulamalı olmak üzere toplam 50 saat olacak. Teorik eğitimin 6 saati arabulucuk için gerekli olan temel hukuk bilgisinin, 32 saati ise arabuluculuk için gerekli olan teknik bilgi ve becerinin verilmesinden oluşuyor. Eğitimin ücreti bin 500 TL olarak belirlendi.

AA

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Sakarya Üniversitesi'nden arabulucuk eğitimi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.