Ortaöğretimde hukuk ve adalet dersi verilecek

2013-2014 eğitim öğretim yılından itibaren, 6 ve 7. sınıflarda seçmeli dersleri arasında hukuk ve adalet derside yer alacak.

EĞİTİM .
ortaöğretimde hukuk ve adalet dersi verilecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokul ve imam hatip ortaokullarında gelecek yıl okutulmaya başlanacak hukuk ve adalet dersinin öğretim programını yayımladı. 2013-2014 eğitim öğretim yılından itibaren, 6 ve 7. sınıflarda seçmeli dersler arasında yer alacak hukuk ve adalet dersiyle, öğrencilerin adalet ve hukuk bilincinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Geçen yıl Milli Eğitim Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı arasında imzalanan protokol kapsamında 'Hukuk Bilinci Geliştirme Komisyonu' oluşturuldu. Komisyon tarafından geliştirilen 'Hukuk ve Adalet Dersi' öğretim programı, MEB'in internet sitesinde yayımlandı. Programa göre, hukuk ve adalet dersiyle, öğrencilerin, 'Evrenin ruhu olan adalet duygusu' ve hukuk bilincinin erken yaşlarda geliştirilmesi amaçlanıyor. Dersle çocuklara başkalarının hakkına saygı duyması, bunu ilişkilerine yansıtması, vatandaş olarak hak ve sorumluluk bilincine sahip olması, güncel hayatta karşılaşabileceği sorunlara yönelik temel hukuki bilgi edinmesi hedefleniyor.

Yeni Şafak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ortaöğretimde hukuk ve adalet dersi verilecek
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.