TUS'ta 10 Hatalı Soru İddiası

Türk Sağlık-Sen, TUS sınavında 10 sorunun yanlış olduğu gerekçesiyle ÖSYM’ye başvurarak sınav sorularının yeniden gözden geçirilmesini istedi.

EĞİTİM .
tusta 10 hatalı soru iddiası
Türk Sağlık-Sen tarafından yapılan başvuruda sınavda yaklaşık 10 tane sorunun hatalı olduğunun sınava katılan hekimlerce sendikaya iletildiği kaydedildi.
 
Başvuruda söz konusu hatalı sorular nedeniyle puan hesaplanması neticesinde yoğun bir çalışma temposu ile TUS sınavına hazırlanan hekimler açısından telafisi güç zararlar ortaya çıkabileceği belirtildi. Sendika, gerek ÖSYM’ye duyulan güvenin sarsılmaması gerekse sınava katılan hekimlerin mağdur edilmemesi için gerekli tedbirlerin alınması istendi. Türk Sağlık-Sen yaptığı başvuruda 12 Aralıkta yapılan TUS sınavının sorularının yeniden değerlendirilmesi ve hatalı soruların iptal edilerek puanlamanın kalan sorular üzerinden yapılması ve bu doğrultuda kamuoyunun ve sendikanın bilgilendirilmesini talep etti.
 
HATALI SORULAR NEDENİYLE HAK KAYBINA UĞRAMAMALILAR
 
Başvuru ile ilgili bir değerlendirme yapan Türk Sağlık-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci, “Sınava katılan hekimler tarafından sendikamıza yapılan başvurularda bazı soruların hatalı olduğu bildirildi. Hekimler bu konuda gazetelere bile ilan verdiler. Türk Sağlık-Sen olarak bizde ÖSYM’ye bir başvuru yaparak sınav sorularının yeniden gözden geçirilmesini ve hatalı soruların iptal edilmesini istedik. Hekimlerimiz için bu sınav çok önemli. Yoğun bir emek harcayarak bu sınava hazırlanıyor. Hatalı sorular nedeniyle mağdur edilmemeliler ve hak kaybına uğratılmamalıdırlar” dedi.
 
Haber 7
Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git TUS'ta 10 Hatalı Soru İddiası
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
 • ali Yılmaz Perşembe, 16:00

  BAŞKA BİR TUS FORUMUNDAKİ YORUMU BURAYA AKTARAYIM


  ÖSYM TUS DAVALARI HİÇ BİTMEYECEK!!!! Çünkü ;
  Bu işten yararlanan ve yararlandırılan “organize menfaat çeteleri” nin sosyal medyada kanıtlı bağlantıları çökertilmedi
  1- Sürekli yanlış TUS sorusu, iptal, soru açıklamama türü mahkemede %100 kaybedeceği kesin davalık durum oluşturarak her sınav sonrası kaosa neden olan ve devlet kurumu …….. ?
  2- Her sınav sonrası hakkımızı arayan dersane ………. ?
  3- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden hakkımızı arayan tus forum sitesi ………. ?
  4- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden hakkımızı arayan avukatlar ………. ?
  5- Her sınav sonrası hatalı sorular üzerinden ÖSYM ‘ye dava açılmasını tek gündem yapan dersane ve tus forum sitesi ………. ?
  6- ÖSYM’ye dava için dersane ve tus forum sitesi tarafından yönlendirildiğimiz avukat……. ?
  7- Biyologların TUS’a girebilmesi davasında yönlendirildiğimiz avukat…. ?
  8- Biyologların TUS’a girebilmesi davasında davacıların tüm dava masraflarını karşılayacağını açıklayan ve karşılayan

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.