Bu Bölümler Gözden Düştü

Üniversitelerde bazı bölümler artık öğrencilerin ilgisini çekmiyor. 17 öğrenci, sınıfta tek başına kaldı.

EĞİTİM .
bu bölümler gözden düştü

Safure CANTÜRK'ün haberi

Türkiye'nin çeşitli üniversitelerindeki 17 öğrenci, sınıfta tek başına kaldı. Bir tek kişinin tercih ettiği okulların başında 'fizik bölümü' yer aldı. Bu 17 öğrencinin, 4 yıl boyunca tek başına okuyacağı açıklandı.

Daha fazla eğitim verilmesi amacıyla oluşturulan İkinci Öğretim (İÖ) sistemi pek tercih edilmez oldu. Üniversitelerde iki katı harç ödenen İÖ programlarının yanı sıra "yabancı dil" programlarında da dikkat çeken boşluklar oluştu. Özellikle fizik, kimya, biyoloji gibi bölümler öğrenci bulmakta zorlanırken toplam 17 öğrenci, "sınıfta tek başına" kaldı. Bu 17 öğrencinin, 4 yıl boyunca tek başına okuyacağı açıklandı.

FRANSIZCA DA GÖZDEN DÜŞTÜ

Öte yandan fizik, kimya ve biyoloji bölümlerinden mezun olanlar pedagojik formasyon aracılığıyla, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan öğretmen atamalarına başvurabiliyor. Ancak, MEB önceliği eğitim fakültesi mezunlarına verdiği için bu mezunların atanma şansları azalıyor. Gençler, Fransızca programlarına da ilgi göstermiyor.

Takvim

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bu Bölümler Gözden Düştü
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.