Gül ve Erdoğan'ı Hayran Bıraktı

İstanbul Şehir Üniversitesi öğrencisi Cenk Arslan, yaptığı konuşmayla devletin zirvesini fethetti.

EĞİTİM .
gül ve erdoğanı hayran bıraktı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı İstanbul Şehir Üniversitesi'nin açılış törenine, Cenk Arslan isimli öğrencinin konuşması damgasını vurdu. Öğrenciler adına konuşan Türk Dili ve Edebiyatı öğrencisi Cenk Arslan'ın espri dolu konuşması Gül ve Erdoğan'ı mest etti.

Arslan’ın ardından kürsüye çıkan Başbakan Erdoğan, ‘Ceketimi ve kravatımı çıkaracaktım. İşi o noktaya getirdi’ diye konuştu. Cumhurbaşkanı Gül de, Cenk’in özgüvenine hayran kaldığını belirterek 'Acaba mezun olduktan sonra nasıl bir konuşma yapacak' dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı İstanbul Şehir Üniversitesi'nin açılış törenine, Cenk Arslan isimli öğrenci damgasını vurdu. Şehir fırsatlarla dolu şeklinde konuşan Arslan, konuşmaya hazırlandığında, törende Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Dışişleri Bakanı'nın da bulunacağından haberi olmadığını söyledi. Facebook üzerinden üniversite açılışında bir öğrencinin konuşma yapacağının duyurulduğunu ve o anda konuşmayı yapmaya karar verdiğini söyleyen Arslan, Şehir Üniversitesi'nin tanıtım broşüründe 'Şehir Fırsatlarla Doludur' yazdığını hatırlattı. Arslan'ın "Bunu biliyordum ama Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan ve Sayın Dışişleri Bakanı'na aynı anda hitap etme fırsatının karşıma bu kadar erken çıkacağını tahmin etmemiştim" esprisi salonu dolduranların alkışları ve kahkahalarıyla karşılandı. Arslan, "Ama eğer bilseydim, Bursa'daki evimden kravat ve takım elbisemi getirirdim." dedi.

YOUTUBE ŞİKAYETİ

Konuşmaya çok daha iyi hazırlanabilmek için 'Youtube'dan daha önce üniversite açılışlarında yapılan öğrenci konuşmalarını izlemek istediğini fakat, siteye erişemediğini belirten Arslan,"Eğer konuşmamı beğenmezseniz bunda erişim yasağının çok büyük rolü var" diye konuştu. Arslan'ın bu sözleri de törene katılanların alkışlarını topladı.

ERDOĞAN: "KRAVATIMI VE CEKETİMİ ÇIKARACAKTIM"

Başbakan Erdoğan, Cenk Arslan'ın konuşmasını ilgi ile dinlediğini belirterek, özgüvenine hayran kaldığını söyledi. Erdoğan "O kadar özgüvenli ki ben de kravatımı, ceketimi çıkaracaktım. İşi o noktaya getirdi." diyerek espri yaptı.

CUMHURBAŞKANI GÜL: 'CENK NEREDE?'

Cumhurbaşkanı Gül de kürsüdeyken gözleri Arslan'ı aradı, nerede diye sordu. Cumhurbaşkanı Gül de, Başbakan Erdoğan gibi Cenk Arslan'ın özgüvenine vurgu yaptı. Gül, açılışta öğrenciler adına konuşan Cenk Arslan'ın daha üniversiteye yeni başlamasına rağmen özgüvenle cevval bir konuşma yaptığını belirterek, “Burada 4 yıl geçtikten sonra mezun olurken kim bilir nasıl bir konuşma yapacak. Birçok üniversitede, üniversite mezunu olan öğrenciler bu konuşmaları yapıyorlar. Burada değerli öğretim üyelerine de seslenmek istiyorum; işte öğrencileriniz... Demek ki böyle öğrenciler olacak. Dolayısıyla hem şanslısınız hem de biraz çok uğraşacaksınız herhalde. O sinyali de kendisi zaten burada konuşurken verdi” görüşünü dile getirdi.

CENK ARSLAN: 'SAYIN BAŞBAKAN YANINA ÇAĞIRDI'

Törenden sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Arslan, konuşmaların ardından hatıra fotoğrafı çektirilirken, Başbakan Erdoğan'ın kendisini çağırdığını, kendisine bu ne özgüven dediğini, kendisinin de Başbakan Erdoğan'a 'Estağfurullah' diye karşılık verdiğini anlattı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Gül ve Erdoğan'ı Hayran Bıraktı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.