Dershane Nedir?

Günümüzde çoğu öğrenci derste yardımcı ihtiyacı duymaktadır. Bu alanda akla ilk gelen yardımcı destek ise dershane birimleridir.

EĞİTİM .
dershane nedir?

Dershane Nedir?  

Günümüzde çoğu öğrenci derste yardımcı ihtiyacı duymaktadır. Bu alanda akla ilk gelen yardımcı destek ise dershane birimleridir. Özel derse nazaran daha az maliyetli olan dershaneler, öğrencilerine tüm derslerde destek sağlamaktadır. Gerek okulda gördüğünüz dersleri orada pekiştirmekle gerekse sadece alanınıza uygun dersleri alarak öğreniminize büyük katkı sağlayabilirsiniz. Seviyenize göre bulunduğunuz sınıflarda oldukça verimli bir ders görebilirsiniz. Bütün bunların yanında soru çözümlerinizde ve zorlandığınız konularda yardımcı olabilecek bir öğretmene kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İsteğinize ve sizin seviyenize uygun programlar yaptırarak seviyenizi gittikçe yükseltebilir ve sınavdaki hedefinize günden güne yaklaşabilirsiniz.  

Sınavla oluşturulan sınıflarda netlere göre yerleşiyorsunuz ve size uygun düzeyde uygun öğretmenler tarafından verilen derslerle düzeyinizi yükseltebiliyorsunuz. Okulların çoğu zaman kalabalık olmasız, öğrenci ile yeteri kadar ilgilenilememesi ve bunlar gibi bir çok durumdan dolayı öğrenci için yetersiz kalmasından dolayı bu açığı dershane doldurmaktadır. Sınava yönelik yapılan genel denemelerde durumunu görüp ona göre çalıştırmalarını yoğunlaştırabilen öğrenciler sürekli gözlem altında bulunmaktan dolayı çalışmaları daha da artmakta olup sınav yolunda çok fazla yarar sağlamaktadır. Bir yıl boyunca etrafınızda bulunan öğretmenler tarafından incelenip düzenli ödevlendirmelerin ve sınavların yapıldığı dershanelerde planlı bir şekilde seviyenin artışı gözlemlenmektedir.

Temel olarak liseye geçişte ve üniversiteye geçişte girilen sınavlara hazırlık olarak destek vermektedir dershaneler. Son sınıf olmasanız da, yani ara sınıflarda da olsanız 9. 10. Sınıf gibi, derslere destek niteliğinde de ders alabilmektesiniz. Okulu yetersiz hissettiğinizde yardımınıza koşan dershaneler sizi sınava güzel bir tempoyla hazırlamakta ve çok büyük yardımları dokunmaktadır. Dershane öğretmenlerinin anlattığı eksik kaldığınız konuları tamamlayan, çözemediğiniz soruları çözen, ekstra çözümlü soru bankaları veren ve size olabildiğince yakın davranan öğretmenler ile güzel bir ortamda güzelce öğreneceğiniz bilgiler bilimsel olarak da daha kalıcı hale gelir.  

Ayrıca bu ortamlarda girmiş olduğunuz deneme sınavları ile hazırlandığınız sınav için yaklaşık puan hesaplama yaparak kaç nete ihtiyacınız olduğunu da öğrenirsiniz. İhtiyacınız olan puana göre ders çalışma temponuzu ayarlayabilirsiniz.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Dershane Nedir?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.