MSÜ askeri öğrenci sınavı başvuruları başlıyor

Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı başvuruları için tarih aralıkları belli oldu.

EĞİTİM .
msü askeri öğrenci sınavı başvuruları başlıyor

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) 7 Nisan 2019 tarihinde düzenlenecek olan Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na (MSÜ-2019) katılım sağlamak isteyen adayların başvuru süreçlerine ilişkin detaylar belli oldu.

Anadolu Ajansı'ndan Selma Kasap'ın haberine göre; 2019 MSÜ'ye ilişkin başvurular 16 Ocak-27 Şubat tarihlerinde ÖSYM üzerinden yapılacak.

ÖSYM tarafından geçtiğimiz üç yıldan bu yana uygulanan geç başvuru uygulaması, MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'nı da kapsıyor. Buna göre; normal başvuru tarihleri arasında müracaat edemeyen adaylar için geç başvuru tarihi 7 Mart 2019 olarak belirlendi.

Yapılan duyuruya göre; sınav sonuçları 26 Nisan'da adayların erişimine açılacak.

120 sorudan oluşan test için adaylara 135 dakika süre verilecek. Türkçe testinde 40, temel matematik testinde 40, sosyal bilimler testinde 20 ve fen bilimleri testinde ise 20 adet soru yer alacak. 

ÖSYM, başvuru tarihleri arasında sınava ilişkin kılavuzu resmi internet sitesi üzerinden yayımlayacak. Adayların söz konusu kılavuzu titizlikle incelemeleri tavsiye ediliyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git MSÜ askeri öğrenci sınavı başvuruları başlıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.