MEB, ders kitaplarıyla ilgili Twitter'daki paylaşımları MİT'e bildirdi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ders kitaplarına yönelik Twitter üzerinden kara propaganda yapıldığını öne sürerek MİT'e başvurdu.

EĞİTİM .
meb, ders kitaplarıyla ilgili twitterdaki paylaşımları mite bildirdi

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanı (TTKB) Alpaslan Durmuş, ders kitaplarıyla ilgili sosyal medyaya yansıyan 'Kara propaganda, cinsiyetçi, toplumun örf ve adetleriyle uyuşmayan' paylaşımları Milli İstihbarat Teşkilatı'na (MİT) bildirdiklerini açıkladı.

Hürriyet'ten Gamze Kolcu'nun haberine göre Durmuş, söz konusu paylaşımların dünyanın dört bir yanından FETÖ'cüler tarafından yönetilen sahte hesaplar aracılığıyla organize edildiğini tespit ettiklerini söyledi. Durmuş, "Söz konusu kitapla ilgili sosyal medyada hem solcuları hem sağcıları kışkırtacak kapsamlı bir kara propaganda başladı" dedi.

Durmuş, FETÖ'nün yıllarca finans kaynağı olan ders kitapları yayıncılığından çıkarılmasıyla sosyal medyada ders kitaplarına ilişkin büyük bir saldırının başladığını savundu ve ekledi: "Saldırılarla ders kitaplarının yanı sıra hükümetin ve devletin öğrencilere dağıttığı ücretsiz ders kitapları da hedef alındı. Sahte hesapları ve halkı kışkırtan paylaşımlarını dosyalayarak MİT'e sunduk. Bunlar dünyanın dört bir yanından FETÖ'cü hesaplar. Ukrayna'dan, Almanya'dan, Avustralya'dan paylaşımlar. Bizim ders kitaplarımızda iddia edilen paylaşımların hiçbiri yok. Milletimiz rahat olsun."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git MEB, ders kitaplarıyla ilgili Twitter'daki paylaşımları MİT'e bildirdi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.