Zihinsel engelli kardeşimizin büyük başarısı

İzmir Bornova Hasan Tahsin Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'nde 6 yıl özel eğitim alan, yüzde 70 zihinsel engelli Ömer Faruk Yazgan, EKPSS ile özel güvenlik görevlisi oldu.

EĞİTİM .
zihinsel engelli kardeşimizin büyük başarısı

İzmir'de 6 çocuklu bir ailenin en küçüğü olarak dünyaya gelen Ömer Faruk Yazgan, mental yetersizliği nedeniyle uzun yıllar özel eğitim aldı.

2015 yılında 22 yaşındayken mezun olduğu Bornova Hasan Tahsin Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'ne, bir yıl sonra memur kadrosundan dönen Ömer, özel çocukların fırsat verildiğinde neler başarabileceğinin en güzel örneklerinden biri oldu.

"ENGELLİ OLMAK ÖZÜR DEĞİL FARKLILIKTIR"

Bornova Hasan Tahsin Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi'nde kendi kendine yetebilen, sosyal hayatın her alanına uyum sağlayan ve üretime katkıda bulunan bir birey olmayı öğrenen Ömer Faruk Yazgan, engelli olmanın bir özür değil sadece farklılık olduğunu gösterdi.

Mezun olduktan sonra kurslara devam eden ve Engelli Kamu Personel Sınavı (EKPSS)'de başarılı olan Ömer Faruk Yazgan, ikinci evi olarak gördüğü okulunda işe başladı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Zihinsel engelli kardeşimizin büyük başarısı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.