Öğretmenler dersi oyunla öğretecek

Samsun'da öğrencilerin algılarının güçlenmesi, yeteneklerinin gelişmesi amacıyla öğretmenler dersleri, Oyun temelli eğitim modeli kapsamında kendilerinin tasarladıkları senaryo eşliğinde anlatacak.

EĞİTİM .
öğretmenler dersi oyunla öğretecek

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü, oyun temelli eğitim modeli ile öğrencileri ezbercilikten kurtarmak, derse aktif katılımı sağlamak, okul korkusunu en aza indirmek ve derslerin oyun yöntemiyle işlenmesini sağlamak amacıyla uygulamaya koyduğu İşte oyun projesinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte, öğretmenlerin tasarladığı senaryo kapsamında öğrenciler, fen ve matematik dersi gördü.

OYUNLA EĞİTİM

İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, öğrencileri oyun temelli eğitim modeliyle ezbercilikten kurtaracaklarını, derslere aktif katılımı sağlayacaklarını söyledi. oyunla eğitim yöntemiyle eğitsel oyunlar eşliğinde derslerin işlenmesinin sağlanacağını söyledi.

 

Öğretmenler dersi oyunla öğretecek

 

"ÇOCUKLARIN ALGILARI GELİŞECEK"

Coşkun Esen, "Proje kapsamında ilköğretim okullarında her öğretmenimiz farklı oyun senaryoları geliştirerek öğrencilerimizi eğitecek. Oyun senaryoları çocukların algılarının güçlenmesini, yeteneklerinin gelişmesini sağlayan en iyi eğitim metodu" dedi.

 

Öğretmenler dersi oyunla öğretecek

 

OYUNLARLA EĞİTİME KATKI

Öğretmenlerin hizmet içi eğitimlerde 25 oyun öğrendiklerini belirten Coşkun Esen, "Ders ve konuların özelliklerine göre 25 oyunun farklı versiyonları dönüştürülerek 529 ders temelli yeni oyun üretildi. Bu oyunlar derslerdeki konulara göre oynatılarak eğitim öğretime katkı sunulacak" diye konuştu.

 

Öğretmenler dersi oyunla öğretecek

 

 

Öğretmenler dersi oyunla öğretecek

 

 

Öğretmenler dersi oyunla öğretecek

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Öğretmenler dersi oyunla öğretecek
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.