Bayrampaşa Belediyesi’nden 3 bin öğrenciye burs

Öğrencilere her yıl burs veren Bayrampaşa Belediyesi, bu yıl da yaklaşık 3 bin öğrenciye burs yardımı yaptı. Belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilere maaş kartları törenle verildi.

EĞİTİM .
bayrampaşa belediyesi’nden 3 bin öğrenciye burs

Yapılan burs başvurularını değerlendiren Bayrampaşa Belediyesi, 2015-2016 eğitim-öğretim döneminde toplam 2 bin 925 ilköğretim ve lise öğrencisine burs verecek.

Burs almaya hak kazananların belirlenmesinin ardından Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in ev sahipliğinde Semih Erden Spor Salonu’nda burs dağıtım töreni düzenlendi. Aileleriyle birlikte törene katılan öğrenciler, maaş kartlarını Başkan Atila Aydıner’in elinden aldı.

Programda sahne alan Murat Balkan, söylediği şarkılarla salonda bulunanlara neşeli anlar yaşattı.

“AMAÇ AİLE BÜTÇESİNE KATKI SAĞLAMAK”
Burs dağıtım töreninde konuşan Başkan Aydıner, Bayrampaşa’da ihtiyaç sahibi her öğrenciye burs verdiklerini söyledi. Eğitim yolunda yürüyen ihtiyaç sahibi öğrencileri her zaman desteklediklerini belirten Başkan Aydıner, şunları kaydetti:

“Bugünün küçükleri, yarının büyükleri olacaklar. Bizler eğitim yolunda yürüyen yavrularımızı destekleyerek ülkemizin geleceğine yatırım yapıyoruz. Bu yıl da toplam 2 bin 925 evladımıza burs veriyoruz. Bundan da son derece mutluyuz. Bunların içerisinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimiz var. Bu öğrencilerimizin 425 tanesi de engelli. Gönül istiyor 3 bin değil, 5-10 bin öğrencimize burs verelim. Ama inşallah önümüzdeki yıllarda her dönemde bunu arttırmanın gayretini vereceğiz. Amacımız bir nebze olsun aile bütçe katkıda bulunabilmek.”

BİR MİLYON BURS DESTEĞİ
Hak sahibi öğrencilere 6 ay süreyle burs verilecek. İlk ve ortaokul öğrencileri aylık 50 lira, lise öğrencileri ise 60 lira burs alacak. Toplamda ise öğrencilere bir milyon lira burs desteği sağlanacak.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bayrampaşa Belediyesi’nden 3 bin öğrenciye burs
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • Firat Cumartesi, 13:13

    Hangi atm den ve ne zaman yatiyo burslar

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.