GYİAD’tan Avrupa’da staj imkânı

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD), Arel ve Haliç Üniversiteleri işbirliği ile öğrencilere Avrupa’daki kurum ve kuruluşlarda yaz stajı olanağı sunuyor

EĞİTİM .
gyiad’tan avrupa’da staj imkânı

Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD), Arel ve Haliç Üniversiteleri işbirliği ile hayata geçirdiği Staj Hareketliliği Projesi, öğrencilere Avrupa’daki kurum ve kuruluşlarda yaz stajı olanağı sunuyor. Aylık 400-600 Euro arasında değişen tutarlarda hibe desteğinin de bulunduğu proje, Avrupa Komisyonu tarafından yürütülmekte olan Erasmus + programının bir parçası.

Konsorsiyum liderliğini Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği’nin (GYİAD) üstlendiği Staj Hareketliliği Projesi, üniversite öğrencilerine Avrupa’da staj olanağı sunuyor. Arel Üniversitesi ve Haliç Üniversitesi işbirliği ile oluşturulan Staj Hareketliliği Projesi kapsamında, öğrenciler GYİAD’ın Avrupa’daki partner şirket ve organizasyonlarında, eğitim aldıkları alanda uygulamalı iş deneyimi elde edebiliyor. Söz konusu eğitim alanları, sağlık bilimlerinden mühendislik dallarına, yabancı dillerden güzel sanatlar ve işletmeye kadar birçok farklı branşı kapsıyor.

Arel ve Haliç Üniversitelerinin uluslararası ofisleri tarafından seçilecek öğrencilerin 2-4 ay arası değişen sürelerde yaz stajlarını tamamlamaları bekleniyor. Projede, aylık 400-600 Euro hibe desteği de veriliyor. Genel kriterlerin uygulandığı seçim aşamasında, öğrencilerden minimum 2.20 not ortalaması ve orta düzeyde İngilizce bilgisi talep ediliyor. Toplamda, Arel ve Haliç Üniversitelerinin 66 öğrencisi projeden faydalanabiliyor.

Staj Hareketliliği Projesi, üniversite öğrencilerinin iş dünyasında başarılı olmalarının önünü açacak farklı bakış açıları kazanmalarını amaçlıyor. Öğrencilerin farklı ülke çalışanlarıyla doğru iletişim kurma becerisine sahip olarak, rekabeti kendi lehine çevirebilmelerine yardımcı olacak proje, Avrupa Komisyonu tarafından yürütülen Erasmus + programının bir parçası. Program ülkemizde Avrupa Birliği Bakanlığı, Türk Ulusal Ajansı tarafından yürütülüyor. Öğrencilere sağlanan hibe destekleri, Türk Ulusal Ajansı tarafından, GYİAD aracılığı ile sağlanıyor.

Projenin ilk aşamada 30 Mayıs 2016 tarihine kadar devam etmesi planlanıyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git GYİAD’tan Avrupa’da staj imkânı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.