Ankara Üniversitesi'nden Yeni Eğitim Modeli

20'nci yılda TEOG-LGS-LYS'ye hazırlık eğitimi

EĞİTİM .
ankara üniversitesinden yeni eğitim modeli

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okulları, 20'nci onur yaşında ortaokul öğrencilerini TEOG, lise öğrencilerine ise YGS ve LYS sınavlarına hazırlamak için "Akademik Başarı Destekleme" adıyla yeni bir eğitim modeli geliştirdi. Program, 2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren uygulanacak.

2015-2016 eğitim-öğretim yılında 20'nci onur yaşını kutlayacak olan AÜ Geliştirme Vakfı Okulları, Ankara Üniversitesi'nin bilimsel desteği ile eğitim çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda, 2015-2016 eğitim-öğretim yılıyla birlikte okullarda yeni bir eğitim modeli hayata geçecek.

TEOG- LGS-LYS

Okullarda, ortaokul öğrencilerini TEOG, lise öğrencilerini de YGS ve LYS sınavlarına hazırlamak ve akademik başarılarını artırmak amacıyla, "Akademik Başarı Destekleme" programı 2015-2016 eğitim öğretim yılından itibaren uygulanmaya başlanacak. Program, hafta içi ders bitiminden sonra ve hafta sonu ise Cumartesi günü uygulanacak. Okulların tüm olanaklarının seferber edileceği bu çalışmalarla öğrenciler akademik yönden desteklenerek sınavlara hazırlanacak. Programda öğrencilere uygulanacak sınavlar ve öğrencilerdeki gelişmeler velilerle de işbirliği yapılarak paylaşılacak.

YABANCI DİLİN ÖNEMİ

Okullarda ayrıca yabancı dil öğretimine de ayrı bir önem veriliyor. Sınıf seviyelerine göre 10-12 saat/hafta İngilizce derslerinin yanında, ortaokuldan itibaren İspanyolca, Fransızca ve Almanca ikinci yabancı dil olarak öğretiliyor.

AMAÇ NİTELİKLİ EĞİTİM

Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okulları'nın temelleri 1995'te "Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı" kurularak atıldı. Vakfın amacı, ulusal eğitim sistemine öncülük yapacak ve AÜ mensuplarının çocuklarına nitelikli bir eğitim verecek okul kurmaktı. Bu amaçla atılan adımlar, 1996-1997 eğitim-öğretim yılında ilkokulun açılmasıyla meyvesini verdi. Okul, daha sonra alınan bir kararla kapılarını tüm öğrencilere açtı.

Bugün Ankara Üniversitesi Geliştirme Vakfı Okulları, Okul öncesi, İlkokul, Ortaokul ve Anadolu Lisesi olarak eğitim vererek, İncek-Ahlatlıbel'de orman içinde, doğal güzellikler arasında, şehrin gürültüsünden uzak bir yerleşke içinde, dört ayrı binada ülkemizin geleceğini şekillendirecek başarılı ve mutlu bireyler yetiştiriyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ankara Üniversitesi'nden Yeni Eğitim Modeli
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.