Misafir öğrencilerden renkli açılış

Malezyalılar İstanbullulara Çekodok Pisang ikram edecek

EĞİTİM .
 misafir öğrencilerden renkli açılış

Türkiye’de eğitim gören misafir öğrenciler tarafından gerçekleştirilecek olan 8. Uluslararası Öğrenci Buluşması 9 Mayıs Cumartesi günü Türkiye’de 33 ildeki meydanlarda aynı anda başlayacak. Üç gün sürecek etkinliklerde öğrenciler, ülkelerinin kıyafet, yemek, müzik gibi kültür ve adetlerinden örnekler sergileyecekler. 

İSTANBULLULARA ÇEKODOK PİSANG İKRAMI YAPILACAK

İstanbul’daki buluşmanın adresi Üsküdar Meydanı olarak belirlendi. Misafir öğrenciler Üsküdar Meydanındaki açılışa gelen İstanbullulara Malezya mutfağından Çekodok Pisang ikram edecekler. Çekodok Pisang, muz, tarçın ve hamurdan oluşan bir kızartma çeşidi. Her ildeki açılışta törene katılanlara farklı yöresel ikramlar yapılacak. Üsküdar Meydanında Saat 11.00’de başlayacak etkinliklerin açılışını AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop ile Yunus Emre Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Hayati Develi gerçekleştirecek.

KURTULMUŞ TRABZON’DA, AYŞENUR İSLAM SAKARYA’DA AÇILIŞ YAPACAK

Uluslararası Öğrenci Buluşmasına siyasetçilerin ilgisi büyük oldu. Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Trabzon Meydanında Saat 11.00’de başlayacak etkinliklere katılarak buluşmanın başlangıcını yapacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ise Saat 14.00’de Sakarya Açılışlara katılacak diğer bakanlar ise şunlar: Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz (Sivas),  Gençlik 160 ülkeden 80 bine yakın uluslararası öğrenciyi buluşturan programın finali 16 Mayıs’ta Sinan Erdem Spor Salonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirilecek.

Misafir

DÜNYADA 5 MİLYON ULUSLARARASI ÖĞRENCİ VAR

Uluslararası öğrencilerin ülke tercihinde hızla yükselen Türkiye 2010 yılında sadece 17 bin misafir öğrenciye ev sahipliği yaparken bu sayı 2015 yılında 80 bini aştı. Şu anda ülkemizde 160 ayrı ülkeden gelen öğrenciler eğitim görüyor. Önümüzdeki 5 yılın sonunda ülkemizdeki misafir öğrenci sayısının 200 bine ulaşması bekleniyor. Dünyadaki 6 milyona yaklaşan uluslararası öğrencinin yaklaşık 800 binden fazlası ABD’de bulunuyor.

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Misafir öğrencilerden renkli açılış
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.