Ortak yazılıda başarısız sınıflara ek ders geliyor

SBS'nin yerine gelen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi merkezi ortak sınavlarda ortalaması düşük sınıflar için ek ders takviyesi yapılacak.

EĞİTİM .
ortak yazılıda başarısız sınıflara ek ders geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), okullar arasındaki başarı farkını minimuma indirgemek için çalışmalara başladı.

Bakanlık bu kapsamda, SBS'nin yerine getirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sistemi merkezi ortak sınavlarda öğrencilerin aldığı notların yanı sıra sınıflar için de 'not belirleme sistemi' hazırlıyor. Aynı sınıftaki öğrencilerin, puan ortalaması esasına dayanan sistemde 'Ders İzleme Takip Formu' hazırlanacak. Bu yöntemle öğrencilerin, öğretmenlerin ve okulun başarı puanının hesaplanması hedefleniyor.

Not sistemi oluşturulacak

Star gazetesinin haberine göre İnternet üzerinden tüm okulların kullanıcı adı ve şifreleri ile girebileceği not sistem oluşturularak, öğrencilerin notları sisteme girilecek. Aynı sınıfta eğitim alan öğrencilerin notlarını otomatik olarak hesaplayacak sistemle sınıfların puanları belirlenecek. Başarı ortalaması düşük sınıflara, ek ders takviyesi yapılacak.

Çalışma,ortaöğretim yönetmeliğindeki "Aynı derse giren öğretmenlerin ortak değerlendirme yapabilmelerine imkan vermek üzere birden fazla şubede okulu olan tüm derslerin yazılı sınavları ortak yapılır ve ortak değerlendirilir. Konu ve kazanım eksikliği görülen öğrencilerin durumları, ders ve zümre öğretmenleri tarafından yeniden değerlendirilir" maddesine göre yapılacak. Her sınıf için analiz sonuçları yapılarak sonuçların zümre öğretmenler kurulunda tartışılması gündeme gelecek. Başarıyı artıracak tedbirlerin alınacak.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ortak yazılıda başarısız sınıflara ek ders geliyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.