Okullarda ibadet yapmak kolaylaşacak

MEB'in 1978 tarihli 'okullarda ibadet kolaylığı' ile ilgili genelgesi, Afyonkarahisar Valiliği'nce okullara gönderildi.

EĞİTİM .
okullarda ibadet yapmak kolaylaşacak

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 1978 tarihli "Okullarda ibadet kolaylığı"na ilişkin genelgenin geçen hafta, Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Ali Muhiddin Varol imzasıyla okullara gönderildiğini anımsattı.

Afyonkarahisar Valiliği tarafından okullara gönderilen genelgeye karşı başlatılan olumsuz söylemlerin olduğunu hatırlatan Çelik, şunları kaydetti: "Valiliğimizin gönderdiği genelgede, okullarda ibadet etmek isteyen öğrencilere gereken kolaylığın gösterilmesi isteniyor."

"İBADET HER VATANDAŞIN HAKKIDIR"
İbadet etmek her vatandaşın temel hakkıdır. Bu temel hakkın yerine getirilmesinde gereken kolaylıklar elbette gösterilmelidir. Kendilerini demokrat, özgürlükçü olarak tanımlayanların, ibadet konusunda böyle yasakçı tavır içerisine girmeleri, sahteliklerinin ortaya çıkması açısından önemlidir.

Onların demokratlığı, özgürlükçülüğü kendileri gibi olanlar için herhalde. Kendileri gibi düşünmeyenlere ibadet hakkı bile tanımayan bu kesimin öğrencilerimiz için olumsuz olan mekanlar aleyhine bir açıklama yaptıklarına hiç tanıklık etmedik. Elbette isteyen öğrencilerimizin ibadetlerini rahatça yapabilecekleri mekanlar oluşturulmalıdır" dedi.

AA

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Okullarda ibadet yapmak kolaylaşacak
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.