Okul Müdürleri de Eğitilecek!

Artık okul müdürleri de derse girecek... Sakarya'da uygulanacak bir proje ile okul müdürlerine lider yönetici eğitimi verilecek.

EĞİTİM .
okul müdürleri de eğitilecek!

Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) Genel Müdürü Kayhan Karlı, Sakarya'da uygulanacak bir proje ile okul müdürlerine 360 saat lider yönetici eğitimi verileceğini söyledi.

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ÖRAV işbirliği ile okul müdürlerine yönelik Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (EYGEP) düzenlendi. Mehmet Akif Ersoy Endüstri Meslek Lisesi'nde başlayan yönetici eğitimlerinin açılış törenine katılan İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yazıcı, Türkiye'de ilk defa Sakarya'da gerçekleştirilen okul müdürlerine yönelik eğitimlere büyük önem verdiklerini belirterek, bu eğitimlerin önümüzdeki dönemde devam edeceğini söyledi.

EYGEP eğitimleri için Sakarya'ya gelen ÖRAV Genel Müdürü Kayhan Karlı, Amerikalı bir eğitim profesörünün 'Okul, müdürü kadar okuldur' sözünü hatırlattı. Karlı, "Sekiz ay devam edecek programda okul müdürlerine 160 saati yüz yüze, 200 saati online olmak üzere 360 saat lider yönetici eğitimi vereceğiz." dedi.

Sakarya'da görev yapan 60 okul müdürünün gönüllü olarak katıldığı eğitimler üç grupta yapılıyor. EYGEP eğitimlerinin ilk gününü değerlendiren okul müdürleri, gelişen dünyada kurumlarının başarısında lider yöneticilerin önemli olduğunu belirterek, eğitimlerin kendileri için çok faydalı geçtiğini söyledi.

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Zafer Levent Soyhan'ın yönetiminde gerçekleştirilen EYGEP eğitimlerine; ÖRAV Genel Müdürü Kayhan Karlı'nın başkanlığında Proje Koordinatörü Şebnem Feriver, uzman eğitimciler Serap Benibol, Gülay Yaşar, Dr. Tuncay Akçadağ, Yusuf Ziya Güldere, Esra Sağol ve Mehmet Cem Akköse katılıyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Okul Müdürleri de Eğitilecek!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.