Özel okul gibi yaz Kur'an Kursu

Şirinevler Ulu Camisi'nde yüksek lisans ve doktora yapan 52 öğretmen, 2 bin 52 çocuğa Kur'an-ı Kerim ve dini bilgileri sosyal aktivitelerle zenginleştirerek öğretiyor.

EĞİTİM .
özel okul gibi yaz kuran kursu

Bahçelievler'deki Şirinevler Ulu Camisi'nde, pedagojik formasyon alan, yüksek lisans ve doktora yapan 52 öğretmen, yaz Kur'an kursuna gelen 2 bin 52 çocuğa, Kur'an-ı Kerim ve dini bilgileri, sosyal aktivitelerle zenginleştirerek öğretiyor. Okulların tatil olmasının ardından öğrencileri Kur'an kurslarına yöneltmek için Diyanet İşleri Başkanlığı'nca 'Gel bu yaz Kur'an'ı gönlüne yaz' parolasıyla düzenlenen kampanya yoğun yankı bulurken, Ulu Cami'de de öğrenci sayısı arttı.

Yaz Kur'an Kursu ile ilgili bilgi veren cami İmam Hatibi İbrahim Erdöl, geçen yıl uygulamaya koydukları sistemle imam hatip kökenli pedagojik formasyon alan, yüksek lisans ve doktora yapan öğretmenlerle çocuklara dini eğitim vermeye başladıklarını anlattı.

Erdöl, şöyle konuştu: 'Öğretim metodolojisini en güzel kurallarıyla uygulamak suretiyle bu rakamları yakaladık. Sınıflar arası bilgi yarışması, öğrencilerimizi motive etmeye yönelik her gün promosyon hediye veriyoruz. Olağanüstü güzellikleri öğrencilerimize sergilemeye çalışıyoruz. Planetaryum uzay aracından tutun da Hacivat-Karagöz oyunlarına kadar farklı etkinlikler yapıyoruz. Öğrencilerimiz bizzat oynadığı tiyatro, skeçler, musiki, semazen ve mehteran çocuk gruplarımız var.'
AA

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Özel okul gibi yaz Kur'an Kursu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.