Dipsiz Kuyuda Bungee Jumping Yaptılar

Bungee jumping açık alanda bile sadece yapanların değil izleyenin de nefesini kesmeye yeterli.

DÜNYA .
dipsiz kuyuda bungee jumping yaptılar

Bu çılğınlar ise dipsiz gibi görünen kuyuda bungee jumping yaptı.

Polonyalı maceracılar, Çek Cumhuriyeti’ndeki eski bir altın madenini ‘bungee jumping’ adı verilen tehlikeli atlayışlar için kullanıyor. Heyecan ve adrenalin uğruna ölümü göze alan Polonyalı ekip, dipsiz gibi görünen karanlık kuyuya yaptıkları atlayışları filme aldı.

Çek Cumhuriyeti’nin Polonya sınırına yakın bir bölgesinde yer alan eski altın madeni, içindeki derin kuyu ve çukurlarla macera severlerin ilgisini çekiyor.

Geçtiğimiz günlerde Polonya’dan madene gelen profesyonel bungee jumping sporcuları, dipsiz gibi görünen 120 metrelik kuyuda 1000 metre uzunluğunda ip kullanarak bir atlayış rampası oluşturdu.

Sporcular, karanlık kuyuya yaptıkları toplam 36 atlayışla 78 metre aşağı düşerek adeta ölüme meydan okudu. 4 saniye boyunca zifiri karanlıkta düşen maceracılar, daha sonra ipin kendilerini çekmesi sayesinde çamurlu zemine çarpmaktan son anda kurtuluyor.

Atladıkları yeri ‘cehennem kuyusu’ şeklinde adlandıran ekip, hayatları boyunca bundan daha korkutucu ve heyecanlı bir deneyim yaşamadıklarını ifade ediyor.

Haber 7

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Dipsiz Kuyuda Bungee Jumping Yaptılar
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.