Alman İstihbaratı Naziler’e Emanet

Yapılan bir araştırma, İkinci Dünya Savaşı sonrası Alman istihbarat teşkilatlarında çok sayıda Nazi’ye görev verildiğini ortaya çıkardı.

DÜNYA .
alman istihbaratı naziler’e emanet

Fulya Canşen’in haberi

Alman İstihbarat kuruluşları Nazi geçmişini masaya yatırdı. Dört yıl süren araştırmanın sonuçlarına göre, Federal Kriminal Dairesi (BKA) çok sayıda Nasyonal Sosyalist’i çatısı altında görevlendirmiş.

Araştırmaya başkanlık yapan tarihçi Patrick Wagner, Doğu Avrupa‘da görev yapan ölüm komandoları arasında bile pek çok Nasyonal Sosyalist in bulunduğuna dikkat çekti. Wagner, 1958 yılında BKA‘nın yönetici kadrosunun hemen hepsinin Nazi geçmişine sahip olduğu, kurumun 2001 yılına kadar Sinti ve Romanlara ayrımcılık yaptığının ispat edildiğini belirtti.

Federal Haber Alma Dairesi (BND) ve Anayasayı Koruma Dairelerinin de benzer bir geçmişe sahip olduğu öne sürülüyor.
 

Geçen yıl da yine bir araştırma sonucunda Alman Dışişleri Bakanlığı‘nın İkinci Dünya Savaşı‘ndan sonra Nasyonel Sosyalistleri uzun süre görevlendirdiği ortaya çıkmış, konu haftalarca hem Alman hem de uluslararası kamuoyunda tartışılmıştı.

Ntvmsnbc
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Alman İstihbaratı Naziler’e Emanet
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Gözat

bunlar da ilgi çekebilir DÜNYA Ülkeler

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.