Fransa Dışişleri Bakanı: Uluslararası anarşi doğabilir

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, ülkeler arasında işbirliği yerine cepheleşme isteyen kesimlerin uluslararası anarşiye yol açabileceğini söyledi.

DÜNYA .
fransa dışişleri bakanı: uluslararası anarşi doğabilir

Parisien gazetesine demeç veren Le Drian, "Bazı kesimler, ülkeler arasındaki ilişkilerin işbirliğine değil, cepheleşmeye dayanmasını istiyor. Yeni bir uluslararası anarşi biçimine geçiş riskiyle karşı karşıyayız" dedi.

'SUÇLU TRUMP ANCAK RUSYA VE ÇİN'İN DE ROLÜ OLABİLİR'

Günümüzde temel uluslararası ilkelerin ve esasların hiçe sayıldığını, kurumlara, anlaşmalara, verilen sözlere ve sınırlara saygı duyulmadığını kaydeden Le Drian, bunun suçlusunu ABD Başkanı Donald Trump olarak gördüğünü ancak Rusya ve Çin'in de söz konusu ihlallerde rolü olabileceğini savundu.

'TÜM TARAFLAR NÜKLEER ANLAŞMAYA UYMALI'

İran nükleer anlaşması hakkında da konuşan Le Drian, "Tüm tarafların İran'ın nükleer programıyla ilgili Ortak Kapsamlı Eylem Planı'na uyacağını umuyorum. Bunu öncelikle İran yapmalı ancak ABD'nin de sorumlulukları var" ifadelerini kullandı.

 

 

 

Kaynak: Sputnik

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Fransa Dışişleri Bakanı: Uluslararası anarşi doğabilir
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.