Irak'ta IŞİD'e karşı zafer günü resmi tatil ilan edildi

Irak'ta IŞİD'e karşı zaferin birinci yıl dönümü dolayısıyla 10 Aralık günü resmi tatil ilan edildi.

DÜNYA .
ırakta ışide karşı zafer günü resmi tatil ilan edildi

Irak Başbakanı Adil Abdulmehdi, yayımladığı yazılı açıklamada, IŞİD'e karşı kazanılan zaferin birinci yıl dönümüne denk gelecek Pazartesi gününün resmi tatil ilan edildiğini bildirerek, o gün devlet kurumlarında ülke bayrağının göndere çekilmesi, sokak, cadde, ev ve arabalara da bayrakların asılmasını istedi.

 

Pazartesi günü saat 13.00'te ülke genelinde 1 dakikalık saygı duruşu yapılması talimatı da veren Abdulmehdi, vatandaşların akşam saatlerinde sokak ve caddelerde kutlamalar yapabileceğini ifade etti. Başbakan Abdulmehdi, aynı gün halka hitaben görüntülü konuşma da gerçekleştirecek. Yetkililerden alınan bilgiye göre ayrıca pazartesi günü, hükümet binaları ve bazı yabancı misyon temsilciliklerinin bulunduğu korunaklı Yeşil Bölge'nin bir bölümü de trafiğe açılacak.

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde ise Pazartesi günü resmi tatil olmayacak.

Eski Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, geçen yıl 9 Aralık'ta ülke topraklarının IŞİD'tenter tamamen kurtarıldığını, örgüte karşı zafer elde edildiğini açıklamıştı.

 

 

Kaynak: Sputnik

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Irak'ta IŞİD'e karşı zafer günü resmi tatil ilan edildi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.