Gazze'de olağanüstü durum

Gazze Belediyeler Birliği, Gazze Şeridi’nin tüm kentlerinde ve beldelerinde olağanüstü durum ilan ederek vatandaşlara verilen belediye hizmetlerinin yüzde 50 oranında azaltılmasına karar verildiğini bildirdi.

DÜNYA .
gazzede olağanüstü durum

Gazze Belediye Başkanı Nizar Hicazi, bugün (21 Şubat Çarşamba) Gazze’de düzenlenen basın toplantısında, yakıt krizi nedeniyle atık su arıtma tesislerinin çalışmaları durdurularak atık suların denize döküleceğini söyledi.

Hicazi, elektrik kesintisinin günde 20 saate ulaştığını, dış yardımların ve projelerin finanse edilmesinin durduğunu, bu durumun temel hizmetleri olumsuz etkilediğini ve sağlık hizmetlerini tehdit ettiğini bildirdi.

Belediyelerin daha önce de hizmetlerini ve harcamalarını sınırlandırdığını, memur maaşlarının bir kısmının ödendiğini kaydeden Hicazi, bugün ise belediyelerin en küçük hizmetleri dahi veremez hale geldiğini ifade etti.

Hicazi, “Elimizdeki imkanlarla daha uzun süre hizmet verebilmek için hizmetleri yarıya indirmeye karar verdik” dedi.

Mevcut durumun daha fazla devam etmesi halinde büyük bir insani felaket yaşanabileceğine dikkat çeken Hicazi, belediye hizmetlerinin tamamen durmasının önüne geçmek için acil müdahale çağrısında bulundu.

Filistin Enformasyon Merkezi

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Gazze'de olağanüstü durum
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.