'Türk yetkililer artık Almanya'da miting düzenlemeyecek'

Fransız haber ajansı AFP'ye göre 'Türk yetkililer artık Almanya'da miting düzenlemeyecek'

DÜNYA .
türk yetkililer artık almanyada miting düzenlemeyecek

AFP, AK Parti Yurtdışı Seçim Koordinasyon Merkezi'ne dayandırdığı haberine göre, hükümet yetkililerin Almanya'da artık referandum mitingi düzenlemeyeceğini iddia etti.

Habere göre Almanya'nın Köln kentinde konuşan bir AK Parti sözcüsü, "Planlanmış tüm etkinlikler iptal edildi. Karar, Ankara tarafından alındı" dedi.

ALMANYA VE HOLLANDA İLE GERGİNLİK

Türk bakan ve yetkililerin Almanya'da referandum mitinglerini iptal edilmesiyle başlayan gerginlik, Hollanda'nın Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun uçağına iniş izni vermemesi ve Aile ile Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın Rotterdam Başkonsolosluğu'na gitmesinin engellemesiyle had safhaya ulaşmıştı.

Cumhurbaşkanrı Recep Tayyip Erdoğan, engellemede bulunan Avrupa ülkelerine Nazi ve faşist benzetmesinde bulunurken, Almanya ve Hollanda, Türk yetkililere yönelik bir dizi yaptırımda bulunmuştu.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Türk yetkililer artık Almanya'da miting düzenlemeyecek'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.