'Trump'ın damadı Kushner ve Flynn Rus Büyükelçi ile görüştü' iddiası

ABD Başkanı Başkanı Trump'ın damadı Jared Kushner ile eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Flynn'in geçen aralık ayında Rusya'nın Washington Büyükelçisi Sergey Kislyak ile New York'ta görüştüğü iddia edildi.

DÜNYA .
 trumpın damadı kushner ve flynn rus büyükelçi ile görüştü iddiası

Amerikan New York Times gazetesinin Beyaz Saray basın sözcülerinden Hope Hicks'e dayandırdığı haberinde, Donald Trump'ın damadı Jared Kushner ile eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn'in aralık ayında New York'taki Trump Tower'da yaklaşık 20 dakika görüştüğü belirtildi.

New York Times, Beyaz Saray sözcüsünün "Kushner'in birçok yabancı diplomatla yaptığı olağan görüşmelerden biri" olarak tanımladığı görüşmeyi, "Rusya'nın ABD seçimlerine müdahale iddialarının konuşulduğu günlere denk gelmesi" nedeniyle manidar olduğunu savundu.

Trump'ın iki danışmanının daha Kislyak ile görüştüğü iddiası

Amerikan USA Today gazetesi ise Trump'ın iki danışmanının geçen temmuz ayındaki bir etkinlikte Rus Büyükelçi Sergey Kislyak ile görüştüğünü iddia etti.

İsimlerinin J.D. Gordon ve Carter Page olduğu bildirilen danışmanların, ABD Adalet Bakanı Jeff Sessions'ın da katıldığı bir etkinlikte Rus Büyükelçi ile kısa bir süre görüştüğü bildirildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Page, Kislyak ile görüşmelerinde Trump'ın kampanyası ya da seçimlerle ilgili hiçbir konuda konuşmadıklarını ifade etti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Trump'ın damadı Kushner ve Flynn Rus Büyükelçi ile görüştü' iddiası
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.