TDV'nin 30 tırlık yardımı Halep'e ulaştı

TDV Genel Müdürü Tutkun, 'Halep'e ilk aşamada 30 tırlık bir yardımı ulaştırdık, önümüzdeki günlerde bu rakam artarak devam edecek' dedi.

DÜNYA .
tdvnin 30 tırlık yardımı halepe ulaştı

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) öncülüğünde gerçekleştirilen ve bazı sivil toplum kuruluşlarının da destek verdiği 'Halep'te İnsanlık Ölmesin' insani yardım ve sosyal duyarlılık kampanyası kapsamında gönderilen 30 tır yardım Halep ve İdlip kırsalındaki ailelere dağıtılmaya başlandı.

TDV'den yapılan açıklamaya göre, TDV Genel Müdürü Mustafa Tutkun, Suriye'de rejim ve müttefik ülkeler tarafından kuşatma altına alınan ve uzun zamandır yardımların giremediği Halep'te yaşanan insanlık dramının son bulması için başlatılan kampanyaya gelen yardımları Halep ve İdlip kırsalındaki halka dağıtmaya başladıklarını bildirdi.

Tutkun, yardımların bir kısmının da Halep'ten çıkması muhtemel aileler için İdlip'teki depolarda tutulduğunu belirtti.

Vakıf olarak Halep'te ve Suriye genelindeki drama sessiz kalmadıklarını, ilk günden itibaren farklı kampanyalarla ülke içerisindeki savaş mağduru halka yardım ulaştırdıklarını ifade eden Tutkun, ilk olarak içerisinde 700 tona yakın gıda ve acil ihtiyaç malzemesi bulunan 30 tırın sınır ötesine geçtiğine dikkati çekti.

Tutkun, sınır ötesinde Halep ve İdlip kırsalındaki bölgelerde bulunan yetimhaneler, kamplar ve evleri ziyaret ederek yardımları bölge halkına ulaştırdıklarını işaret ederek, 'Halep'te yoğun bir kuşatmanın ardından ateşkes yapıldı ve sivillerin Halep'ten çıkarak farklı bölgelere geçmesi söz konusu. İhtiyaca göre yardımlarımızı Halep'ten gelen sivillerin yoğun olarak yaşayacakları bölgeye kaydıracağız.' değerlendirmesinde bulundu. AA

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git TDV'nin 30 tırlık yardımı Halep'e ulaştı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.