Mursi'nin oğlu Usame gözaltına alındı

Mısır'da ülkenin seçilmiş ilk Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi'nin ailesi, oğulları Usame'nin herhangi bir gerekçe gösterilmeden gözaltına alındığını açıkladı.

DÜNYA .
mursinin oğlu usame gözaltına alındı

Muhammed Mursi'nin büyük oğlu Ahmed Mursi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kardeşi Usame'nin Mısır'ın kuzeyindeki Eş-Şarkiyye vilayetine bağlı Zekazik kentindeki evinde gözaltına alındığını belirterek, "Ailenin sözcüsü Usame'nin gözaltına alınması, Mursi'ye yönelik işlenen yeni bir suç, haklarına yönelik tacizlerin devamıdır. Bunu bir hesap görme olarak addediyoruz." dedi.

Usame'nin gözaltına alınmasının tüm dünyaca kınanması çağrısı yapan Ahmed Mursi, ailesinin, bu tacizler karşısında darbeye karşı tutumundan vazgeçmeyeceğini kaydetti.

Konu ile ilgili İçişleri Bakanlığından açıklama yapılmazken, El-Ahram gazetesine konuşan Eş-Şarkiyye ili Emniyet Başmüfettişi Albay Ahmed Abdulaziz, Usame Mursi'nin savcılığın emriyle "şiddete teşvik suçlamasıyla" gözaltına alındığını söyledi.

Müslüman Kardeşler Teşkilatı (Ihvan) yönetimi ise Usame'nin gözaltına alınmasını "baskı ve zulüm" olarak yorumladı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Mursi'nin oğlu Usame gözaltına alındı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.