Danimarka koalisyon güçlerine hava desteğini çekiyor

Danimarka Dışişleri Bakanı Samuelsen, DEAŞ ile mücadele hakkında, "F-16 uçaklarımızı geri çekiyoruz. Ama biz onun yerine şu an görev alan ekibimize ek olarak 20 kişi daha dahil olacak." dedi.

DÜNYA .
 danimarka koalisyon güçlerine hava desteğini çekiyor

Danimarka Dışişleri Bakanı Anders Samuelsen terör örgütü DEAŞ ile mücadele kapsamında İncirlik üssünde bulunan yedi F-16 uçağının geri çekilmesine karar verildiğini bildirdi.

Samuelsen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Daha önce planlandığı şekilde F-16 uçaklarımızı geri çekiyoruz. Ama biz onun yerine şu an görev alan ekibimize ek olarak 20 kişi daha dahil olacak. Gönderdiğimiz kişiler inşaat ve mühendislik alanlarında yardımcı olacak." ifadelerini kullandı.

Danimarka Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada ise DEAŞ ile mücadelenin hükümetin en önemli dış politika öncelikleri arasında olduğu, Danimarka'nın önümüzdeki dönemde koalisyon güçlerine hava desteği vermek yerine, Irak'taki güvenlik güçlerini eğiterek destek vermeye odaklanacağı ifade edildi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Danimarka koalisyon güçlerine hava desteğini çekiyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.