İngilizlerin terör tatbikatı Müslümanları ayağa kaldırdı

İngiltere'de yapılan skandal bir terör tatbikatında terörist kılığındaki polisin "Allahu Ekber" diye bağırması ülkedeki Müslümanları ayağa kaldırdı. Müslümanların büyük tepki vermesi sonucu İngiltere özür dilemek zorunda kaldı.

DÜNYA .
ingilizlerin terör tatbikatı müslümanları ayağa kaldırdı

Paris ve Brüksel'deki DAEŞ saldırılarının ardından İngiltere'de sabaha karşı geniş kapsamlı bir terörle mücadele tatbikatı gerçekleştirildi. İngiliz Daily Mail gazetesinin haberine göre; tatbikat, İngiltere'nin en yoğun ikinci alışveriş merkezi olan Manchester şehrindeki Trafford Centre'da gece yarısı yapıldı.

"ALLAHU EKBER" DİYE BAĞIRDI!

Mizansen gereği, bir intihar bombacısı AVM'nin ortasında kendini havaya uçuruyor. Olası terör saldırısına acil müdahalenin hızını ölçmek adına oluşturulan senaryoda rol alan yaklaşık 800 gönüllüden bir kısmı yaralanıyor, bir kısmı ise ölüyor. İşin enteresan tarafı ise teröristin kendini patlatmadan önce "Allahu Ekber" diye bağırması oldu.

MÜSLÜMANLAR AYAĞA KALKTI

Teröristin "Allahu Ekber" diye bağırması ülkede günün konusu haline geldi. İngiltere başta olmak üzere Avrupa'daki Müslüman örgütleri İngiltere polisi'ni kınadı. Müslümanlar başta olmak üzere binlerce insan sosyal medyada İngiltere hükümetini eleştiri yağmuruna tuttu.

ÖZÜR DİLEMEK ZORUNDA KALDILAR

Manchester polisi eleştirilerin ardından tatbikattaki "Müslüman terörist" vurgusu için özür dilemek zorunda kaldı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İngilizlerin terör tatbikatı Müslümanları ayağa kaldırdı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.