Alatlı: "Putin'in gözünde gördüm"

Uçak düşürme olayından sonra Türkiye ile Rusya arasında yaşananları değerlendiren Yazar Alev Alatlı, 'Rusya'nın ekonomisi kötü. Putin halkının dikkatini başka yöne çekti' dedi.

DÜNYA .
alatlı: putinin gözünde gördüm

A Haber'e katılan Alatlı Yazar Alev Alatlı, Rusya'yı ve Putin'i anlattı., Boğaz'da Rus savaş gemisinin geçişi sırasında verilen "füze" fotoğrafıyla ilgili de "O kadar komik ki, Allah bilir alkollüler" dedi. Alatlı'nın açıklamalarından başlıklar şöyle:

"Putin halkını dolduruşa getirdi"

Putin, halkını tabiri caiz ise dolduruşa getiren bir Putin. Çok da fazla ciddiye almamak gerektiği gibi bir sonuç çıkarıyorum ben.

Putin şantajla geldi

Putin gelip Yeltsin'den bu işi devir aldığı zaman demokratik yolla almadı, şantaj ile aldı. Bunu da bilmeyen yoktur, 'Sen artık ufak ufak istifa et'e gitti bu iş, adam da etti.

"Rusya'da bir sallapatilik"

'Neye küstü çocuk' dedim. Bir şeyden alınmış, neye alınmış diye hakikatten merak ettim. Rus uçakları Letonya, Estonya, Danimarka vs. girip çıkıyorlar. Bir sallapatilik var bir yandan da. Eğer hakikaten bu sallapatilikten dolayı bunlar daldıysa, ve biz de bu tepkiyi gösterirsek o da küsmüş olmasın.

"Putin halkını dolduruşa getirdi"

"Ordusuna hakim değil"

Putin söylendiği kadar hakim değil ordusuna onu biliyorum. Ruslar her zaman insan odaklıdır savaşları da. Stalingrad savunmasında 15 milyon adam öldü. 7 kişiye bir tüfek düştüğünü anlatırlar, 6 kişi ölecek ki sizin elinize bir tüfek geçecek. İnsan hayatına çok az değer veren bir karamsar yapı var. Böyle zannettiğimiz kadar, dakik, hassas, ince ayar ulusu değil. Pekala da bir şeyin üzerinden yanlışlıkla geçmiş olabilirler.

"Rusya'nın ekonomisi çok kötü"

G-20 toplantısında bir bozuldu bu adamcağız. Onu gözünde gördüm. Tayyip Bey'in sükunetine güvendiğini de düşünüyorum açıkçası. Kendi halkının dikkatini başka yere çekti. Unutmayalım çok kötü ekonomisi Rusya'nın. 1998'deki büyük krizde petrol 10 dolara kadar inmişti. Bugün yine inmiş. O zamanın 10 doları bugünlerin 20 doları falan yapar. Bu büyük bir felakettir. İyi yapmıyor, bize düşecek sakinleştirmek.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Alatlı: "Putin'in gözünde gördüm"
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.