Esad: Erdoğan'ın sinirleri bozuldu

Çek televizyonuna konuşan Suriye Devlet Başkanı, Türkiye'nin geçen hafta bir Rus savaş uçağını düşürmesini kınadı. Esad, Rusya'nın ülkesinde hava saldırıları düzenlemesinin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı sinirlendirdiğini söyledi.

DÜNYA .
esad: erdoğanın sinirleri bozuldu

Çek televizyonuna konuşan Esad, Rusya'nın ülkesinde hava saldırıları düzenlemesinin savaştaki dengeleri değiştirdiğini, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı da sinirlendirdiğini söyledi.

Esad, "Erdoğan'ın ve terörist gruplarının Suriye'deki başarısızlığı onun siyasi ölümü anlamına geliyor" dedi.

Suriye Devlet Başkanı, Batılı ülkelerin ülkesinde bir yıldır düzenlediği hava saldırılarının IŞİD militanlarının ilerleyişini durdurmadığını vurguladı.

Esad, Rusya'nın müdahalesi sonrası ise IŞİD, Nusra Cephesi ve diğer cihatçı grupların güç kaybetmeye başladıklarını belirtti.

Rus saldırıları 30 Eylül'de başlamıştı

Rusya, 30 Eylül'de Suriye'de hava saldırılarına başlamıştı.

Kremlin, saldırılarda "IŞİD ve diğer terör örgütlerinin" hedef alındığını belirtiyor. Türkiye ve Batılı ülkeler ise saldırılarda öncelikle IŞİD dışındaki grupların hedef alındığına dikkat çekiyor.

Türkiye geçen hafta hava sahasını ihlal ettiği ve uyarıları dinlemediği gerekçesiyle bir Rus savaş uçağını düşürmüştü.

Rusya ise uçağının Türk hava sahasına girmediğini ve uçağının rotası ile ilgili olarak ABD'yi bilgilendirdiğini iddia ediyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Esad: Erdoğan'ın sinirleri bozuldu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.