37. Moskova uluslararası film festivali başladı

Türkiye Sineması kırmızı halıda!

DÜNYA .
37. moskova uluslararası film festivali başladı

Dünyanın en önemli ve en eski film festivallerinden 37. Moskova Uluslararası Film Festivali, 19 Haziran Cuma akşamı Moskova’nın en büyük sinema salonuna sahip Rossiya Tiyatrosu’nda düzenlenen törenle başladı. Bu yıl festival tarihinde ilk kez açılan bu özel bölüm, yapımcı Elif Dağdeviren tarafından kurulan Cinema of Turkey organizasyonuyla TC Başbakanlık Tanıtma Fonu ve TC Külütr ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla ile gerçekleşen Türkiye bölümü için Moskova’da olan ilk ekip, açılış törenine öncesi kırmızı halı da gazetecilerin karşısındaydı.

Sinema dünyasının kalbinin attığı Moskova Uluslararası Film Festivali açılış törenine; Yabancı Dilde En İyi Film Oscar’ı başta olmak üzere uluslararası pek çok ödülün sahibi, “Gülün Adı”, “Tibet’te 7 Yıl”, “Bear” (Ayı) gibi unutulmaz filmlerin yönetmeni Jean-Jacques Annaud jüri başkanı olarak katıldı. Festivalin bir diğer jüri efsanevi oyuncu Jacqueline Bisset ise kırmızı halı ardından düzenlenen törende Onur Ödülü aldı. Festivalin açılış filmi Fransız Yönetmen Annaud’nun yönettiği Fransa-Çin ortak yapımı Wolf Totem’di.

Açılış gecesinin onur konuklarından biri de "Türkiye Sineması Dün-Bugün" bölümünde, festivalin ilk günü (20 Haziran Cumartesi) perdede ülkemiz sinemasını temsil edecek olan “ANNEMİN ŞARKISI” filminin başrol oyuncusu ve bu rolle En İyi Erkek Oyuncu Altın Portakal ödülü sahibi Feyyaz Duman oldu. Rus basınının ilgisiyle karşılaşan Duman, Cinema of Turkey direktörü Yapımcı Elif Dağdeviren’le birlikte kırmızı halıda gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 37. Moskova uluslararası film festivali başladı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.